Czy kontynuować wykonywanie otoemisji?

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, audiometria wyszła identycznie, w lewym nieco gorzej, ale w normie. Od paru dni zacząłem słyszeć szumy w obu uszach, nie tylko podczas leżenia, ale nawet gdy siedzę i coś robię. Gdy przełykam ślinę to słyszę strzelanie w obu uszach albo mogę to robić samemu. Problem jest taki, że w tym jednym ciut gorzej słyszę, a w obu mam uczucie pełności, na początku miałem to tylko w lewym uchu, a z prawym było wszystko w porządku, a potem gdy się obudziłem miałem to samo uczucie co w lewym do teraz. Nie czuje w tych uszach takiej normalnej wrażliwości na naczynia czy jakiś szelest. W szkole gdy coś mówiłem o wiele słabiej słyszałem swój głos przez co ciężko było mi się komunikować z innymi. Brałem przez parę dni ksylometazoline, ale nie przeszło, a po dzisiejszej kontroli lekarz powiedział, żebym znów to wziął i przedmuchiwał uszy przez nos z wodą w buzi, ale boje się tych kropel do nosa, bo może mi na amen zatkać nos potem. Czy jeśli audiometria wyszła w porządku to sugerowałby Pan nadal zrobić oto emisje?
Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności (o ile jeszcze nie było wykonanej) zrobiłbym tympanometrię. W zależności od otrzymanego wyniku ukierunkowanie leczenia. W odniesieniu do Otoemisji akustycznej wskazana do różnicowania ewentualnego niedosłuchu odbiorczego (ale rozumiem, że w audiometrii tonalnej -norma?). W ostateczności wykonanie HRCT kości skroniowej?
W przypadku braku patologii w zakresie powyższych badań do rozważenia - pełna diagnostyka otoneurologiczną (BERA, OTOEMSJĘ, SEP, VEP, VEMP,) - całość możliwa do wykonania w Bydgoszczy - analizując kompleksowo poszczególne składowe zmysłu słuchu jesteśmy w stanie określić lokalizację ewentualnej patologii.
Należy również odnieść się do ewentulanej patologii w zakresie kręgosłupa szyjnego, przepływu w naczyniach domóżgowych (USG doppler), zaburzeń hormonalnych, lipidowych, schorzeń przewlekłych -nadciśnienie tętnicze, cukrzyca itp.
Pozdrawiam i zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.