Czy ktoś z państwa pacjentów też miał tak, że z powodu utraty zainteresowania rzeczami które kiedyś

2 odpowiedzi
Czy ktoś z państwa pacjentów też miał tak, że z powodu utraty zainteresowania rzeczami które kiedyś cieszyły i anhedonii nie miał co robić, a to z kolei prowadziło go do częstszego zamartwiania się? Ja tak mam i kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, dlatego zadaję tyle pytań państwu, bo to jedna z niewielu rzeczy na które jeszcze mam energię...
Dzień dobry,
Tak te wszystkie objawy mogą być połączone. Polecam rozpocząć psychoterapię aby móc nad tym pracować, dobra psychoterapia powinna pomóc choć trudno oczekiwać zmiany z dnia na dzień. Pomocne zwłaszcza przy zamartwianiu moga być leki, dlatego też warto udać się do lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Mała ilości informacji o zgłaszanej trudności nie pozwala jednoznacznie odnieść się do problemu i jego przyczyn. Trudności z podejmowaniem aktywności, brakiem chęci i motywacji do działania, często prowadzą do obniżenia samooceny i zwiększają poczucie braku możliwości wyjścia z sytuacji. Tym samym wpływają na myślenie o sobie, swoim życiu i przyszłości w sposób negatywny. Może to być spowodowane stanami depresyjnymi i minąć, kiedy podejmie się leczenie, terapię. Obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów pomagających w przezwyciężeniu kryzysu i odzyskaniu satysfakcji z życia. Konsultacja z psychiatrą, psychologiem, czy psychoterapeutą będzie dobrym pierwszym krokiem. pozdrawiam i powodzenia Joanna Jałowiec-Tinalt