Czy lek afobam lub nebicard mogą wpłynąć na wyniki krwi w centrum krwiodawstwa?

2 odpowiedzi
Czy lek afobam lub nebicard mogą wpłynąć na wyniki krwi w centrum krwiodawstwa?
Drogi Autorze/Autorko. Jeśli dobrze rozumiem, chodzi tutaj o możliwość oddania swojej krwi potrzebującym? Jeśli tak to wyjaśnię jak przebiega proces zanim siądziemy na fotelu i oddamy krew :) Przede wszystkim próbka pobierana jest przed przystąpieniem do zabiegu, gdzie badana jest laboratoryjnie i sprawdzana jest "jakość" pozyskiwanej krwi. W następnym etapie jest ankieta oraz wizyta lekarska i tutaj pojawia się najważniejsza kwestia. Lekarz który będzie przyjmował Cię przed oddaniem krwi zapyta o brane leki. Wówczas należy mu powiedzieć o przyjmowanych przez siebie substancjach i to on ostatecznie podejmie decyzje czy jest zielone światło do dalszych działań. Tutaj niezwykle ważna jest szczerość ponieważ krew podawana później pacjentom musi być niemalże idealna, aby im zwyczajnie nie zaszkodzić. Jeśli masz wątpliwości co do branych przez siebie substancji i możliwej dyskwalifikacji do oddania krwi polecam zajrzeć na stronę krwiodawcy.org gdzie wszystko jest bardzo szczegółowo opisane. Możesz również zadzwonić do Centrum Krwiodawstwa do którego planujesz się udać i zapytać o ten aspekt. To bardzo piękne, że chcesz przysłużyć się innym i pomóc w tak ważnej sprawie.
Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego co najlepsze!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Leki afobam (chlordiazepoksyd) i nebicard (nebivolol) to różne rodzaje leków, o różnych mechanizmach działania i zastosowaniach. Afobam jest lekiem przeciwlękowym, należącym do grupy benzodiazepin, natomiast nebicard to lek z grupy beta-blokerów, stosowany głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego i innych schorzeń serca.

Ogólnie rzecz biorąc, afobam nie powinien znacząco wpływać na wyniki krwi w centrum krwiodawstwa, ponieważ nie ma bezpośredniego wpływu na skład krwi. Jednakże, jeśli masz wątpliwości lub obawy dotyczące wpływu jakiegokolwiek leku na wyniki krwi, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub personelem medycznym. Mogą oni dostarczyć dokładne informacje dotyczące wpływu konkretnego leku na wyniki badań krwi oraz ewentualnych zaleceń przed oddaniem krwi.

Podobnie, nebicard jako beta-bloker może wpływać na niektóre parametry krwi, zwłaszcza na ciśnienie krwi i częstość akcji serca. Jeśli masz zamiar oddać krew, ważne jest, aby poinformować personel medyczny o wszystkich przyjmowanych lekach, aby mogli ocenić wpływ leków na proces krwiodawstwa.

Zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub personelem medycznym w przypadku pytań dotyczących leków i ich wpływu na badania krwi lub inne procedury medyczne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.