Czy leki antyhistaminowe mogą nie działać? Rok temu na mojej twarzy 'obudziło się' atopowe zapalenie
1
odpowiedzi
Czy leki antyhistaminowe mogą nie działać? Rok temu na mojej twarzy 'obudziło się' atopowe zapalenie skóry wywołane aromatem cytrynowym zawartym w maści z witaminą A. Po kuracji Protopiciem zmiany ustąpiły. Jednak od tamtej pory cały czas na mojej twarzy, szczególnie pod oczami, pojawiają się małe swędzące opuchlizny (bo to nie są typowe krostki). Testy alergiczne pokarmowe i wziewne wyszły ujemne. Starałam się znaleźć szkodzącą mi substancję, ale bezskutecznie. W końcu zaczęłam przyjmować leki antyhistaminowe. Początkowo syrop Claritine, a aktualnie tabletki Alergo Max (nie toleruję laktozy, stąd takie leki). Zmiany nadal się pojawiają. Ponadto wczoraj 2 razy nieświadomie użyłam kremu do rąk z aromatem cytrynowym i sytuacja się pogorszyła. A cały czas przyjmuję tabletki przeciwalergiczne i robię to regularnie. Trochę mnie to przeraziło i nie za bardzo wiem co o tym myśleć ...
Dzień dobry. Oczywiście leki przeciwhistaminowe, jak każde inne leki mogą "nie działać" czyli być pozostawać bez odpowiedzi (skuteczności) u niektórych pacjentów. W Pani przypadku problem dotyczny jednak innej kwestii. W zmianach wypryskowych skóry (w tym atopowym zapaleniu) występuje inny rodzaj alergii niż ta którą z wyboru leczy się antyhistaminikami. Innymi słowy w tego typu zmianach skórmych leki te mają jedynie działanie pomocnicze, mogą redukować świąd , ale nie leczą i nie działają zapobiegawczo tej chorobie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.