Czy mam szanse na skuteczną terapię przy neurastenii wegetatywnej przechodzącej w depresję?
7
odpowiedzi
Witam, jakie są szanse na skuteczną udaną terapię przy schorzeniu-neurastenii wegetatywnej przechodzącej w depresje. Dodam, iż jestem zmęczony leczeniem farmakologicznym i ciągłymi zmianami leków oraz ich skutkami ubocznymi dla organizmu. Leczę się już od 2007 roku i pragnę spróbować terapii licząc na poprawę. Dziękuje za wszelkie informacje.
Witam serdecznie, trudno jest mówić o szansach. Proces zdrowienia zależy od wielu czynników - zaangażowania i motywacji w terapii, trwałości mechanizmów, czynników podtrzymujących trudności itp. Zapraszam do kontaktu, na pierwszych spotkaniach zbierzemy pełny wywiad, w razie konieczności pogłębimy badaniem osobowości, ustalimy problemy, cele tak by terapia "szła" w odpowiednim dla Pana kierunku. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Brodziak Gabinet Kreatywnego Rozwoju
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, w zaburzeniach nerwicowych stosowane są dwie podstawowe metody leczenia: farmakoterapia i psychoterapia, zastosowanie ich obu podnosi skuteczność leczenia, bardzo długo stosował Pan jedną terapię, farmakologiczną, czas podjąć drugą, nikt nie da Panu gwarancji, że psychoterapia przyniesie skuteczny i upragniony przez Pana efekt, ale póki co psychoterapia oprócz farmakologii jest drugą najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych, dał Pan szansę farmakoterapii 9 lat, nie spełniła Pana oczekiwań, proszę spróbować drugiej metody, dać jej margines zaufania i czas, wybrać psychologa lub psychiatrę ze specjalizacją: terapeuta (obowiązkowo) i wtedy będzie szansa na upragnioną poprawę zdrowia, Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana. Leczenie farmakologiczne najlepiej połączyć z oddziaływaniem psychoterapeutycznym, a w mojej osobistej ocenie samo branie leków bez psychoterapii nie ma sensu, lub sensowność takiego leczenia jest niewielka. Jeśli chodzi o neurastenię to należy przyglądnąć się Pana trybowi życia, jakości relacji z najbliższymi, rodzajowi objawów, a więc temu czy męczliwość pojawia się po wysiłku umysłowym czy fizycznym itd. Szanse na wyleczenie ma każdy, a na pewno na poprawę jakości swojego życia, a w tym bardzo pomaga psychoterapia pod warunkiem, że klient naprawdę chcę poprawy i jest gotowy na pracę. Każdy człowiek ma inny rys psychiczny, każdy człowiek ma inny tryb życia, innego rodzaju obciążenia, oraz obciążenia innej intensywności, jak również różnego poziomu odporność psychiczną, oraz inne schematy poznawczo-behawioralne itd, dlatego trudno mi jednoznacznie określić przyczyny zaburzenia, oraz metodę pracy, a w konsekwencji szybkość pojawienia się poprawy w Pana konkretnym przypadku, bez zobaczenia się w cztery oczy, i dogłębnej analizie, dlatego zapraszam do mojego gabinetu. Z chęcią pochylę się nad Pana problemem i postaram się pomóc, używając całej swojej wiedzy i doświadczenia psychoterapeutycznego. Pozdrawiam Psycholog Adrian Szafrański.
Oczywiście, psychoterapia na pewno przyniesie poprawę, chociaż może być tak, że nie będzie można całkowicie odstawić leków. Jednak kontakt z terapeutą powinien znacząco poprawić funkcjonowanie.
Witam,
Trudno jest mi odpowiedzieć na Pana pytanie, gdyż proszę pamiętać, każdy pacjent to indywidualne postrzeganie jego trudności. Z doświadczenia wiem, że jest to walka trudna - jak określają ją pacjenci i jak ja bym ją określiła, ale nie do nie zwyciężenia!
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z terapią i do bezpośredniego zaopiekowania się Pana trudnością.
Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Trudno jest mi odpowiedzieć na Pana pytanie, gdyż proszę pamiętać, każdy pacjent to indywidualne postrzeganie jego trudności. Z doświadczenia wiem, że jest to walka trudna - jak określają ją pacjenci i jak ja bym ją określiła, ale nie do nie zwyciężenia!
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z terapią i do bezpośredniego zaopiekowania się Pana trudnością.
Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Witam Pana, zaburzenia nerwicowe można z powodzeniem leczyć w procesie psychoterapeutycznym. Wszystko zależy od motywacji do leczenia klienta jak również doświadczenia, wiedzy, osobowości psychoterapeuty. Najczęściej leczenie farmakologiczne łączy się z psychoterapią.
Dzień dobry.
Terapia zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zmiany. Bardzo ważne jest to, co pacjent chce osiągnąć. Neurastenia jest pojęciem bardzo szerokim. Bardzo ważna jest indywidualna historia życia i perspektywa pacjenta. Leczenie może być długotrwałe i czasami trudne, lecz przy regularne pracy i zaangażowaniu pacjenta, możliwe jest osiągnięcie celów, które pacjent sobie wyznacza.
Pozdrawiam,
Patrycja Stępniewska
Terapia zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zmiany. Bardzo ważne jest to, co pacjent chce osiągnąć. Neurastenia jest pojęciem bardzo szerokim. Bardzo ważna jest indywidualna historia życia i perspektywa pacjenta. Leczenie może być długotrwałe i czasami trudne, lecz przy regularne pracy i zaangażowaniu pacjenta, możliwe jest osiągnięcie celów, które pacjent sobie wyznacza.
Pozdrawiam,
Patrycja Stępniewska
Eksperci
Podobne pytania
- Jak zostać zdiagnozowanym, prawdopodobnie na depresję? Chodzę do psychologa około roku, jedyne co dostąłam to praktycznie na początku wizyt papierek, gdzie napisane było "silne podejrzenie depresji", jednak nie była to konkretna diagnoza. Gdzie musiałabym się zapisać żeby dostać konkretną odpowiedź?
- Dzisiaj w drodze samochodem czułam jakby coś się miało stac. gdy dotarłam do domu nie mogłam oddychać, i cała się trzęsłam. Z jakiegoś powodu czułam że jutro umrę. Nie wiem z czego to wynikło ale strasznie się boję i martwię. Cały czas tak czuję i boję się że się nie obudzę. O co chodzi?
- Od 4 lat zmagam się z depresją i nerwicą lękowa. Żadna terapia mi nie pomaga . Pochowalam mame 3 miesiące temu i do zaszlam w ciążę kilka dni przed śmiercią mamy. Jest mi naprawdę bardzo Ciężko z tym już walczyć. Powoli się poddaje.. Staram się zmieniać myślenie ale jednak te gorsze myśli biorą górę..…
- Dzień dobry, męczą mnie ostatnio myśli o śmierci( nie o samob****) tylko co by było jakbym umarła... mam ok 25lat, zdjagnozowano u mhie depresje w wieku ok 14lat (szkoła podstawowa/gimnazjum)... Był to dla mnie bardzo cieżki okres, gdzie rówieśnicy dokuczali z powodu pasji, a rodzice zbagatelizowali…
- Dzień dobry, Mój mąż (jesteśmy w trakcie rozstania- jego decyzja) podejrzewam, że ma bardzo długo trwającą depresję ( ukrytą? jawną? nie potrafię tego sama określić, być może mylnie to odbieram, ale wiele zachowań na to wskazuje). Po kilku sesjach z terapeutą (w mojej sprawie, mąż stosował przemoc psychiczną,…
- Mam problem z lękami. 4 lata temu urodziłam syna i od tego czasu zdrowie zaczęło mi szwankować. Ciągle coś mnie bolało (plecy, brzuch, głowa, serce), jedyne co się potwierdziło to nadciśnienie i tachykardia. Biorę na to leki i bardzo pomagają ale nadal zdarzają się epizody kołatania serca. Panicznie…
- Dobry wieczór jestem cała w stresie biorę od kilku miesięcy mozarin 15mg rano a dziś przez pomyłkę wzięłam wieczorem . Czy coś może mi się stać ?? Pozdrawiam
- Czy od leku signopam sie tyje bo brałam lek atarax przez 2 miesiace i prztyłam 6 kl. Czy po odstawieniu ataraxu schudne pozdrawiam
- Witam. Mam 18 lat i od miej więcej roku co jakiś czas (ostatnio coraz częściej) mam wrażenie że za nie długo umrę, że zostało mi bardzo mało czasu. Mam ciągłe uczucie jakby zaraz miała się stać jakaś zagłada, kiedy patrze na zegarek a godzina jest późna dostaje ataków paniki lub załamania tym że marnuje…
- Witam, od kilkunastu lat leczę się na zaburzenia lękowo depresyjne. Aktualnie lekarz przepisał mi Brintellix 20mg rano, Preato 150mg rano i wieczorem, Trittico XR 150mg na noc. Wcześniej bralam brintellix 10mg przez 2 miesiące. Czy tego nie jest za dużo? Jakos w gabinecie nie dopytałam a wizytę mam za…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 327 pytań dotyczących usługi: depresja
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.