Czy miękka szyna relaksacyjna może zostać przegryziona już po 2 tygodniach użytkowania? Czy zależy t

2 odpowiedzi
Czy miękka szyna relaksacyjna może zostać przegryziona już po 2 tygodniach użytkowania? Czy zależy to od jakości materiału, z którego została wykonana? Czy w takim przypadku można reklamować wykonanie szyny (usługa wykonana w gabinecie stomatologicznym)?
Witam,
Niestety szyna może zostać przegryziona. Jest to uwarunkowane samym schorzeniem - szyna została wykonana ze względu na fakt zbyt mocnych mięśni żucia. Widocznie są one tak aktywne że udało się ja przegryźć, w swojej praktyce spotkałam się z takimi przypadkami, łącze również takie leczenie z podaniem botoksu i fizjoterapii mięśni oraz ćwiczeń relaksacyjnych. Myśle ze najlepszym rozwiązaniem jest udać się do lekarza który wykonywał szynę i oddać ja do naprawy lub ewentualnie zrobić nową już w zależności jaka lekarz podejmie decyzje szynę miękka twarda lub miekkotwarda. Szynę miękka jest dosyć ciężko przegryźć. Proszę również zainteresować się sposobami relaksacji i wykluczyć czynnik przez który doszło do tego typu destrukcji z jakiej przyczyny konieczna była szyna. Pozdrawiam serdecznie proszę pamiętać ze jest to tylko porada i nic nie zastąpi badania.

Witam
Ja nie wykonuje takich szyn dla pacjentów, ponieważ miękkie szyny u pacjentów z problemem zaciskania, zgrzytania i zwiększonym napięciem mięśniowym w obrębie narządu żucia bardzo często powodują nasilenie danych objawów, a co się z tym wiąże zniszczenie danej szyny i brakiem działania.
Tomasz Żuchowski