Czy mimo, że posiew nie wykrył bakterii (jak i erytrocytów, etc, wszystko jest idealnie), to w pęche

1 odpowiedzi
Czy mimo, że posiew nie wykrył bakterii (jak i erytrocytów, etc, wszystko jest idealnie), to w pęcherzu moczowym mogą być bakterie? I jeśli tak, to w jaki sposób można je w takim wypadku wykryć?

Posiew wykonywałam wielokrotnie i nigdy nic nie wyszło, a mam problem z regularnie nawracającym, delikatnym parciem na pęcherz, pojawiającym się po np 20-30 min od wizyty w toalecie mimo, że jeszcze nic w nim za bardzo nie ma. Problem pojawił się rok temu, gdy pierwszy raz pojawiło się u mnie zapalenie pęcherza (nie robiłam posiewu ale objawy się zgadzały) i po dwukrotnym, skutecznym tylko na kilka dni, leczeniu furaginą dostałam Nolicin (bez posiewu, a 10 dni po leczeniu posiew wyszedł ok). W niektóre dni jest ok, a w niektóre coś takiego się pojawia i zazwyczaj pomaga Urinal Intensiv, już tego samego dnia po jednej tabletce, ale jak przestaję go brać to problem wraca, co by chyba wskazywało na bakterie.

No i stąd pytanie - co robić dalej, jeśli wielokrotnie robiony posiew nic nie wykrywa? Miałam USG u urologa i wszystko jest idealnie, przepisał mi Uro-Vaxxom, ale nie jestem pewna czy go brać, skoro nigdy nie wykryto u mnie bakterii. Bardzo proszę o pomoc.
Po pierwsze - tak, bakterie mogą być w pęcherzu ale nie zawsze to one odpowiadają za opisane objawy! Takie same objawy jak Pani wymienia mogą występować np w pęcherzu nadaktywnym (OAB) czy w przypadku zniszczonej warstw GAG w pęcherzu. W obu wymienionych sytuacjach antybiotyki nie pomagają a nawet mogą pogorszyć sytuację ( dalsze niszczenie warstwy GAG i prawidłowej flory bakteryjnej). Zapraszam na wizytę, znajdziemy przyczynę dolegliwości i odpowiednie leczenie, wbrew pozorom wiele pacjentów zgłasza się w podobną historią i często okazuje się że przyczyną była inna niż zakładano.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.