Czy mogę ćwiczyć ze zbyt wysokim pulsem od nerwicy? W piątek odstawiłam na jakiś czas Propranolol bo

2 odpowiedzi
Czy mogę ćwiczyć ze zbyt wysokim pulsem od nerwicy? W piątek odstawiłam na jakiś czas Propranolol bo nie jestem pewna czy moje niektóre objawy nerwicy lękowej tłumią wenlafaksyna + olanzapina (przepisane przez psychiatrę) czy właśnie Propranolol (przepisany przez lekarkę rodzinną na zbyt wysoki puls), planuję tydzień być bez Propranololu żeby sprawdzić czy wrócą mi objawy nerwicy. W czwartek miałam ostatni trening i wtedy jeszcze byłam na Propranololu
Zachęcam Panią do kontaktu ze swoim lekarzem.Dawkowanie oraz leki są dobierane indywidualnie przez lekarza i reakcje na zmiany bywają bardzo indywidualne i powinny odbywać się po konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rozumiem, że zastanawiasz się, czy możesz ćwiczyć z wysokim pulsem wynikającym z nerwicy lękowej, zwłaszcza gdy odstawiłaś Propranolol. Przed podjęciem decyzji o treningu w takiej sytuacji, ważne jest, abyś skonsultowała się z lekarzem lub specjalistą ds. zdrowia psychicznego, którzy mają pełną wiedzę na temat Twojego stanu zdrowia i aktualnej terapii.

Propranolol jest lekiem beta-blokującym, który może pomagać w kontrolowaniu objawów związanych z nerwicą lękową, takimi jak wysoki puls. Odstawienie tego leku może prowadzić do wzrostu pulsu, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Jednak przed podjęciem decyzji o dłuższym odstawieniu Propranololu, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, który prowadzi Twoją terapię.

Co do treningu z wysokim pulsem, w przypadku zdrowych osób ćwiczenie przy pewnym wzroście pulsu zwykle nie stanowi problemu. Jednak jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy związane z bezpieczeństwem, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem lub modyfikacją programu treningowego.

Ważne jest również, abyś monitorowała swoje samopoczucie i reakcje organizmu podczas ćwiczeń. Jeśli zauważysz nasilenie objawów nerwicy lękowej lub odczujesz dyskomfort, przerwij trening i skonsultuj się ponownie z lekarzem.

Pamiętaj, że indywidualna odpowiedź na sytuacje stresowe i wysiłek fizyczny może się różnić, dlatego kluczowe jest uzyskanie porady od specjalisty, który zna Twój stan zdrowia i historię leczenia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.