Czy mogę mieć anoreksję? Mam 12lat,159cm ważę 47kg i jem bardzo mało dziennie jem Grześka po prost

2 odpowiedzi
Czy mogę mieć anoreksję?
Mam 12lat,159cm ważę 47kg i jem bardzo mało dziennie jem Grześka po prostu nie jestem głodna mama i znajomi gadają że jestem za chuda bo widać mi kości.Miałam kiedyś podejrzenie depresji bo moja mama Piła alkohol ale już przestała często myśle o tym.
Z danych, które podałaś faktycznie wynika, że masz obniżone BMI. Jeżeli już wcześniej podejrzewano u Ciebie depresję warto skontaktować się z psychologiem. Być może obniżona waga jest spowodowana właśnie obniżonym nastrojem , bądź też po prostu efektem dojrzewania, oczywiście warto również sprawdzić swój stan pod kontem ewentualnych zaburzeń odżywiania. Ponieważ jesteś niepełnoletnia koniecznie wraz z rodzicami skontaktuj się z psychologiem. Możesz również w pierwszej kolejności udać się do psychologa szkolnego lub pedagoga, którzy mogliby pomóc Ci w pierwszej kolejności.

Witaj, zastanawiasz się nad tym, czy pojawiający się u Ciebie obniżony poziom łaknienia może wiązać się z rożnymi chorobami. W pomiarze BMI wynika, że nie jest ono obniżone w Twoim przypadku, dlatego warto byłoby najpierw skorzystać z konsultacji u Twojego lekarza pediatry, który zapewne sprawdzi parametry zdrowotne, kierując Cię na podstawowe badania. Chodzi o sprawdzenie, jaka może być przyczyna obniżonego łaknienia. Ważną informacją, o której wspominasz, jest obniżenie nastroju, które kiedyś u Ciebie występowało z powodu nadużywania alkoholu przez mamę. Warto zastanowić się, jak czujesz się obecnie: Jakie odczuwasz najczęściej emocje, jak spędzasz czas, czy raczej jesteś zadowolona z siebie, czy też niekoniecznie tak jest oraz jaką masz relację z mamą. Myślę, że dobrze byłoby porozmawiać z psychoterapeutą, który przeprowadzi wywiad z Tobą i ustali, jaka mogłaby być przyczyna pojawiających się trudności. W chwili obecnej nie umiałbym powiedzieć, czy zaburzenia łaknienia wynikają u Ciebie z problemów psychologicznych. Trzeba byłoby trochę więcej o tym porozmawiać. Ale zanim do tego dojdzie, proponuję najpierw wybranie się z rodzicem do lekarza i sprawdzenie stanu własnego zdrowia. Dopiero po badaniach możesz podjąć decyzję o skorzystaniu ze wsparcia psychoterapeuty.