Czy mogę wrócić do pracy po wypadku samochodowym?
3
odpowiedzi
Witam, w wypadku samochodowym doznałam uszkodzeniu głowy: – złamanie kości sklepienia cząstki – szczelina złamania prawej kości czołowej – złamanie nosa. Po 3 tygodnia od wypadku okazało się, że mam uszkodzenie kręgosłupa szyjnego oraz zespół bolesnego barku. Miałam robione MR kręgosłupa szyjnego z wynikiem: zniesienie lordozy szyjnej, kenotyczne ustawienie C3-C4, wielopoziomowe cechy odwodnienia krążków międzykręgowych z obniżeniem wysokości trzonów C4-C5, C5-C6, C6-C7, w stawach międzykręgowych i unkovertebralnych, zwłaszcza na dolnych poziomach. Kanał kręgowy, worek oponowy, rdzeń kręgowy bez cech przewężenia i ucisku. Bez cech istotnego zawężenia otworów mk, rdzeń kręgowy odcinka szyjnego bez zmian ogniskowych. Czy powinnam pozostać pod obcieka neurologa/neurochirurga? Pracuję przy komputerze 8 godzin dziennie. Czy mogę wrócić do pracy (jestem miesiąc po wypadku)?
O konieczności dalszej opieki neurologicznej można mówić po zbadaniu pacjenta. Podane wyniki badań rezonansu są tylko częścią informacji, aktualne objawy i stan neurologiczny dostarcza dalszej wiedzy lekarzowi. Proponuję udać się do neurologa celem określenia dalszego postępowania w Pani przypadku.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani, domniemuję że nie była Pani leczona operacyjnie w zakresie kręgosłupa. Tym bardziej, że ta sprawa wyszła na jaw 3 tygodnie później? Opisane zmiany radiologiczne są raczej wcześniejsze i jeżeli tak, to mogą być konsekwencją rodzaju wykonywanej pracy - 8 godzin przy komputerze. Zatem powrót do pracy w tym samym charakterze? Przecież to właśnie najprawdopodobniejsza przyczyna opisywanych zmian! Niestety urazom głowy zawsze towarzyszą uszkodzenia kręgosłupa - a zatem wypadek na pewno nasilił patologie w szyi. Odpowiadając na Pani pytanie - konsultantem może być zarówno neurochirurg, jak i neurolog, ale taki który zajmuje się problematyką kręgosłupa i ma w tym zakresie doświadczenia. Natomiast ponieważ nie kwalifikuje się Pani do leczenia operacyjnego, potrzebny jest Pani właściwy terapeuta. Najlepiej ktoś kto zna nowoczesne metody terapii (system McKenzie'go, Kaltenborna, Mulligana, Ackermanna itp) i który zajmie się zarówno kręgosłupem jak i zespołem bolesnego barku. Wracając do kwestii powrotu do pracy - będzie to prawdopodobnie możliwe tylko wtedy jeżeli zmieni Pani wiele w sposobie funkcjonowania. I tego też powinien Panią nauczyć terapeuta (ale to Pani powinna wprowadzić w życie). Życzę owocnej pracy. Andrzej Żytkowski
Wymaga Pani stałej opieki u neurologa oraz kontrolnej konsultacji u neurochirurga.pozdrawiam Sławomir Mihułka
Eksperci
Podobne pytania
- Dzień dobry zostałem uderzony w głowę kilka razy i martwię się, że może mi coś dolegać, nie są to mocne obrażenia, dlatego chcę się wybrać prywatnie dla spokoju ducha. Do jakiego specjalisty powinniem się udać? Najbardziej martwię się o nos, ale chciał bym przy okazji, żeby lekarz sprawdził mi całą głowę,…
- Mam 15 lat i mam problem. Od pewnego czasu występują u mnie następujące dolegliwości: ból głowy, mdłości, zmęczenie, zawroty głowy, senność. Mam ciągle zimne ręce. Dodam, że niedawno temu doznałam silnego uderzenia w przód głowy. Co mi jest? Czy to coś groźnego?
- Witam. Po uderzeniu w głowę pojechałam na izbę przyjęć w celu zbadania czy nic mi nie jest. Wykonano mi tomografię komputerową , wynik wykazał niewielkie obszary hipodensyjne naczyniopochodne? pourazowe? w płacie czołowym według lekarza który wydał mi wypis jest to ślad po dawnym urazie i nie należy…
- Witam, w piątek o godzine około 23:30 potknąłem się i spadłem głową na schody, nie straciłem przytomności lecz przez około 2 minuty oczy mi latały w dwie strony, nie było ze mną kontaktu. Pojechałem na SOR w Warszawie dopiero w poniedziałek gdzie zrobili mi tomografię głowy, badania wyszły ok. Jednakże…
- Dzień dobry, odebrałam wynik MR głowy bez kontrastu i trochę się wystraszyłam. Badanie wykazało w istocie białej prawej półkuli mózgu obecność pojedynczych ognisk o śr. do 2mm, hiperintensywnych w obrazach T2. I FLAIR mogących odpowiadać skąpym zmianom leukodegeneracyjnym, nie można wykluczyć, że są…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących usługi: urazy głowy
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.