Czy można gdzieś złożyć protest przeciwko istnieniu Piekła, zła i tego że wolność ludzka i ludzki by

2 odpowiedzi
Czy można gdzieś złożyć protest przeciwko istnieniu Piekła, zła i tego że wolność ludzka i ludzki byt są niedoskonałe?
Dzień dobry,

W dużej mierze zależy to od tego jaki ma być cel takiego protestu. Jeśli realna zmiana rzeczywistości, uzyskanie jakiejś reakcji to nie ma takiego miejsca.

Natomiast jeśli bardziej wyrażenie swoich emocji i próbę akceptacji tego smutnego faktu, to proponowałbym najpierw taki protest napisać, a następnie skonsultować się z psychologiem i psychoterapeutą i poprosić go o wysłuchanie tegoż (protestu) i rozmowę o nim.
Osobiście jestem w stanie wesprzeć w tym temacie - zapraszam.
Generalnie polecałbym specjalistę, któremu bliskie jest podejście humanistyczno-egzystencjalne.

Pozdrawiam i powodzenia!

Dzień dobry. W pierwszej kolejności należałoby zadać pytanie co w Pana/Pani przypadku oznacza piekło , zło itp. Zła interpretacja mogłaby być krzywdząca. Zachęcam do przedyskutowania ww. z specjalistą. Dogłębna analiza pozwoli precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam Małgorzata Kozłowska