Czy można nie uznać za kompulsywnego kłamcę? Kłamie w najprostszych kwestiach, nie czerpie z tego ża

2 odpowiedzi
Czy można nie uznać za kompulsywnego kłamcę? Kłamie w najprostszych kwestiach, nie czerpie z tego żadnych korzyści, po prostu kłamie. Zastanawiałam się nad tym z czego może to wynikać. Chłopakowi z którym pisze podałam fałszywe imie (znam go od dwóch lat), nie miałam w tym żadnej korzyści, lubię swoje prawdziwe imię ale po prostu podałam mu te fałszywe. I praktycznie od zawsze tak robiłam. Kiedy ktoś mnie pytał co robie zupełnie przekręcałam prawde, kłamie w dosłownie każdej kwestii. Ktoś chce się ze mną spotkać? Wróce do domu za dwa dni, jestem w "jakies miasto". Nigdy nie kłamałam w poważnych kwestiach bo po prostu nie potrafiłam, nie wymyślałam śmierci członka rodziny czy zwierzaka aczkolwiek proste kłamstwa typu co dzisiaj jadłam na obiad albo co będę jutro robić przychodzą mi z łatwością. Jeśli chodzi o poczucie winy... W ogóle go nie mam. Nie widze problemu z tym, że ktoś myśli, że zamiast Pani X jestem Pani Y.
Pisze Pani, że drobne kłamstwa nie są problemem i nie wzbudzają poczucia winy. Jeśli tak jest, to oczywiście nie ma sensu tego tematu pogłębiać. Ale z drugiej strony, jeśli by tak było, czy pisałaby Pani tak długiego posta w tej sprawie...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, z tego co przeczytałam kłamstwa które Pani tworzy z tego jak zostały opisane nie wpisują się w definicję kompulsywnego kłamania. Chciałabym aby odpowiedziała sobie Pani na pytanie jak bardzo wierzę w rzeczywistość jaką kreuję poprzez wspomniane kłamstwa? Jeśli Pani zdaniem są one niepozorne i Pani sama nie wierzy w tą rzeczywistość jaką Pani tworzy o sobie w oczach innych to wtedy zastanowiła bym się dlaczego skłamałam? Co dało mi to kłamstwo? Co by było /co by się wydarzyło gdybym powiedziała prawdę? Jakie to by niosło za sobą konsekwencje? Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.