czy można pić ocet jabłkowy w dnie moczanowej? Wiadomo, że obowiązuje wtedy dieta zasadowa ale skoro

2 odpowiedzi
czy można pić ocet jabłkowy w dnie moczanowej? Wiadomo, że obowiązuje wtedy dieta zasadowa ale skoro ocet jest pomocny w cukrzycy to przy obu problemach trzeba cos wybrać.
Bardzo dziękuję za pytanie, oczywiście można pić ocet jabłkowy przy dnie moczanowej.
Ocet jabłkowy to doskonały wybór do walki z dną moczanową z dwóch powodów. Po pierwsze, może pomóc w leczeniu objawów już rozpoczętego ataku dny. Po drugie, a może przede wszystkim, pomaga zapobiegać atakom dny. Oczywiście ważna jest także dobrze dobrana dieta najlepiej z ograniczeniem mięsa i produktów o wysokiej zawartości związków purynowych, które zwiększają stężenie kwasu moczowego we krwi. Należą do nich:
wywary z kości i mięsa,
esencjonalne rosoły,
galarety mięsne i rybne,
ryby z rodzin śledziowatych,
sardynki,
szproty,
owoce morza,
podroby,
wszystkie wędliny,
mocna kawa,
herbata,
rabarbar,
brokuły i wiele innych.
Jak podaje dziennik Foods For Better Health, kwas octowy występujący w occie jabłkowym pomaga alkalizować organizm i „oczyszczać” krew. Kwas octowy działa również z kwasem jabłkowym i pektyną, aby wyeliminować kwaśne toksyny z organizmu. Zasadniczo związki te, występujące w occie jabłkowym, działają w celu zwalczenia gromadzenia się kwasu moczowego we krwi i pomagają całkowicie usunąć go z organizmu.
Zaleca się, aby suplementacja octem była przyjmowana w nocy przed snem lub przed posiłkami. Ważne jest także, aby przyjmować tylko ekologiczny ocet jabłkowy. Najlepiej zrobić go samemu. Zapraszam do kontaktu po przepis:)
Chociaż nie ma zbyt wielu badań naukowych na temat korzyści octu jabłkowego w leczeniu dny, od lat pozostaje on podstawą leczenia wielu innych schorzeń w medycynie tradycyjnej.

Dzień dobry, ocet jabłkowy jest dozwolony w dnie moczanowej przy równoczesnym stosowaniu diety niskopurynowej. Przy zakupie octu proszę zwrócić uwagę na jego skład, wiele z nich zawiera cukier. W celu ograniczenia skoków glukozy w krwiobiegu zalecane jest wypicie szklanki wody z octem przed posiłkiem. Ocet jabłkowy można wypijać 2-3 razy dziennie, jednak nie należy wypijać więcej, niż dwie łyżki na szklankę wody. Pozdrawiam, Weronika Olesiak