Czy można przeszczepic tkankę na ranę po masektomii?

6 odpowiedzi
Nie zarasta mi się część rany {ok. 2 cm} po masektomii z równoczesną rekonstrukcją piersi.. Czy można przeszczepić kawałek tkanki z innego miejsca. Operację miałam rok temu. Kolejny raz mam zszywaną ranę, jest przybliżana skóra, część szwów puszcza. Na razie trwa walka, aby nie usuwać implantu.
Odsłonięcie implantu jest generalnie wskazaniem do jego usunięcia. Implant taki ulega kolonizacji przez bakterie i jest to proces praktycznie nieodwracalny. Jeśli implant nie został odsłonięty, to owszem, istnieje wiele metod pokrywania ubytków skóry.Takie pytania należy jednak zadawać lekarzowi prowadzącemu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
dziekuje za pytanie. Jesli przez rok rana sie nie zagoiła to prawdopodobnie doszło do zakazenia implantu. Wtedy prawidlowym postepowaniem moze okazac sie ususniecie implantu, wygojenie rany i założenie ponowne implantu. Przeszczep nie jest tutaj rozwiazaniem. Z powazaniem. Łukasz Ulatowski
Dzień dobry.
Proponuję pilnie skontaktować się z ośrodkiem chirurgii plastycznej zajmującym się rekonstrukcją piersi. Rekonstrukcje tkankami własnymi są stałym elementem leczenia rekonstrukcyjnego, technika jest dobierana indywidualnie. W Łęcznej koło Lublina jest oddział zajmujący się chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną, a w Polsce można zlokalizować ośrodki i lekarzy na stronie PTCHPRIE Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka
Na podstawie tego krótkiego opisu stanu miejscowego trudno ocenić całość przyczyn i przebiegu klinicznego i nie można zaplanować ewentualnych działan.
Najlepiej proszę sie umówić do swojego chirurga plastycznego i w trakcie konsultacji omówić wszystkie szczegóły wraz z ewentualnym planem operacyjnym.
Dzień dobry, być może można przesunąć płat lokalny, być może trzeba będzie ranę pokryć płatem z mięśnia najszerszego grzbietu, można również próbować poprawić ukrwienie (i gojenie) poprzez wstrzyknięcie komórek macierzystych. Celem wyboru metody niezbędna jest osobista konsultacja. Proszę przyjść z pełną dokumentacją zabiegu i wcześniejszego leczenia. Zapraszam. T.Witwicki
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
w takim przypadku należy najprawdopodobniej wykorzystać uszypułowany płat mięśniowy lub mikronaczyniowy. Niemniej jednak, w celu jednoznacznego określenia wskazań i zakresu zbiegu, konieczna jest konsultacja.

Pozdrawiam
Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.