Czy operacja wycięcia migdałków jest potrzebna?

3 odpowiedzi
Mój 6 letni syn od małego ma problem z oddychaniem przez buzie. Ciągle leci mu gęsta wydzielina z jednej przegrody nosowej, czasem jak śpi w nocy w buzi pojawia mu się piana i ciężko wtedy oddycha aż chwilami braknie mu powietrza i oddycha płucami tzn., że cala klatka mu się unosi. Byłam z nim u lekarza laryngologa i on stwierdził, że to jest od migdałków. Ma operacje wycięcia migdałków umówioną na 17 grudnia, ale nie jestem pewna czy to dobre rozwiązanie. Być może mój syn ma za małą przegrodę nosową.
Jeśi migdałek gardłowy- trzeci jest przerośnięty a objawy to sugerują należy go usunąć. W oczekiwaniu na zabieg proszę spróbować płukania zatok. Oczyści to wąskie przestrzenie przy migdałku.

Witam
Operację wycięcia czy przycięcia - bo to jest zasadnicza różnica?
poza tym trudno mi bez zbadania dziecka ustosunkować się do diagnozy i metody leczenia?
Jeśli rzeczywiście migdałki są bardzo przerośnięte (a to sugerują objawy? -to migdałek gardłowy tzw III usuwa się w całości a migdałki podniebienne zazwyczaj się przycina czyli zmniejsza; Duże skrzywienie przegrody nosa też może być przyczyną takich objawów chociaż rzadziej ale wtedy też leczenie operacyjne; może współistnieć zapalenie zatok ale jeśli tak to po odblokowaniu nosa i nosogardła powinien synek powrócić do pełni zdrowia
pozdrawiam
Stanisław Nitek:)
Bez osobistego zbadania pacjenta nie mogę postawić prawidłowego rozpoznania.