Czy opis rezonansu magnetycznego odcinka kregosłupa szyjnego wraz z objawami mozna wyleczyc terapia

4 odpowiedzi
Czy opis rezonansu magnetycznego odcinka kregosłupa szyjnego wraz z objawami mozna wyleczyc terapia manualna

Zniesiona fizjologicznie lordoza szyjna
Częsciowa dehydratacja krązków m-kręgowych w odcinku szyjnym kregoslupa.Niewielkie osteofity na krawedziach kręgów.
C3/C4
szerokopodstawna centralna I prawostronna przepuklina krazka m-kręgowego oraz osteofity powoduje przewężenie przedniej rezerwy płynowej okolordzeniowej.Zwężenie kanału kręgowego w wym. Strzałkowym do 11mm. Kostna I dyskogenna stenoza prawego otowru m-kręgowego z ucieskiem na nerw rdzeniowy.
C4/C5, C5/C6
szerokopodstawna dokanałowa I dootworowa protuzja krążków m-kręgowych oraz drobne ostefity powoduja zwężenie przedniej rezerwy płynowej okolordzeniowej.Zwężenie kanału kręgowego w wym.strzałkowym do 12mm.
Th1/Th2, Th2/Th3, Th3/Th4
Dokanałowe uwypuklenie krązków m-kręgowych z impresja na worek oponowy
Poza tym uwidoczniony odcinek kręgosłupa zmian nie wykazuje
Wysokośc trzonów kręgów zachowane.
Rdzeń kręgowy o cechach mielopatii nie wykazuje.

Problem wyglada nastepujaco :

-zawroty glowu kolatnie I wahania obrazu w oczach bol w oczach

-mrowienie rak I nog oraz ich oslabienie tzw uczucie z waty

-bol w szyji dretwienie oraz bol miedzy lopatkami klujacy rozpierajacy sciskajacy

- w okolia podpotylica bol rozpierania sciskania i tepy ktory przechodzi w bol jakby mialo urwac głowe w sensie jakby mnie ktos mocno ciagnąl za glowe

-podczas chodzenia dziwne objawy pijanego albo niepewnego chodu ZABURZENIA ROWNOWAGI

-problemy z oddychaniem brak pelengo nabrania powietrza co jakis czas.
bole pojawiaja sie bez względu na forme aktywnosci spoczynek czy wysilek podczas trakcji bol zwieksza sie po zabiegu ...
Pozdrawiam dziękuję za informację
Dzień dobry,
w tym przepadku dzieje się bardzo dużo. Według mnie objawów klinicznych jest nadto co można odczytać w wynikach rezonansu. Należałoby wykonać jak najszybciej dokładne badanie neurologiczne w celu oceny i zlokalizowaniu uszkodzenia. Ponieważ objawów jest dużo nie chciałbym wydawać opinii na temat możliwości leczenia zachowawczego. A objawy np rąk i stóp należy zróżnicować z innymi jednostkami chorobowymi. Być może na oczywiście problemy z kręgosłupem nakładają się inne choroby.
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

Z całym szacunkiem, jak nastawia się mostek?
Dzień dobry.
Chciałbym na wstępie dla jasności wyjaśnić pewna kwestię która jest sugerowana w samym początku. Terapia manualna jak również fizjoterapia nie zajmuje się leczeniem wyników badań obrazowych: wyniki są pomocne jednak nie odpowiadają na pytanie dotyczące przyczyn powstania zaobserwowanich zmian i tego czy zmiany nawet jeśli są obecne to czy są skorelowane z danymi objawami. Przed postawieniem diagnozy należy w pierwszej kolejności zebrać wywiad: należy udzielić terapeucie min. wszelkich informacji o obecnych i przeszłych zdarzeniach które mogły mieć wpływ na wytwarzanie kompensacji(zmian dostosowawczych). Następnie terapeuta powinien zbadać czynnościowo zarówno w statyce jak i ruchu całego pacjenta oraz wykonać badanie palpacyjne tkanek (mięśni, powięzi, nerwów a nawet narządów wewnętrznych). Dopiero wtedy po zebranych informacjach z wywiadu wraz z wynikami testów czynnościowych i napięciowych można stawiać diagnozę. Na tym etapie można podać mechanizm przyczynowo-skutkowy i zaplanować leczenie nie samych objawów ale ich pierwotnych .przyczyn.Wymaga to jednak sporej wiedzy w zakresie anatomii jak i mechaniki ciała (w tym tkanek miękkich ). Pomocne słowa-klucze w wyborze terapeuty to techniki powięzi owe, manipulacja powięzi,manipulacje nerwów,techniki powięziowe i membranowe,łańcuchy mięśniowo-stawowe stawowe GDS.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Daniel
Witam. Problem jest wielosegmentowy. Wizyta u fizjoterapeuty zajmującego w/w problemami niezbędna. Pozdrawiam