Czy ortokorekcja hamuje wzrost wady u dzieci?

1 odpowiedzi
Dzień Dobry.
Jestem mamą sześciolatka u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano dość dużą wadę wzroku, a mianowicie OP -2,75/-2/35=0,7knp
OL -2,25/-0,25/10=0,8knp Refrakcja -3,00/-2,50/35 -2,50/-0,50/10.
Mam ogromne wyrzuty sumienia, że nie zauważyłam u syna żadnych podejrzanych symptomów świadczących o niedowidzeniu ale muszę działać. Po wizycie u okulisty dowiedziałam się jedynie, że wada jest duża jak na jego wiek i że będzie się pogłębiać a leczenie jakie mi zaproponowano to regularna wymiana szkieł na coraz mocniejsze lub ortokorekcja. Jeśli to możliwe bardzo prosiłabym o Pani opinię na temat ortokorekcji bo zdania w internecie są podzielone a Pa doktor jest akurat dużym zwolennikiem tej metody. Pochodzę z małej miejscowości i konsultowałam syna u dwóch lekarzy ale oni nie mieli wiedzy na temat tej metody. Czy można określić do jakich mniej więcej wartości pogorszy się jego wzrok zanim osiągnie pełnoletność? Czy nie ma żadnej alternatywy leczenia syna aby zahamować wzrost wady?
Dziękuję i Pozdrawiam
Wady wzroku są uwarunkowane genetycznie, więc ucisk soczewki na rogówkę czy twardówkę oka nie ma wpływu na rozwój wady. Oczywiście należy je tak skorygować szkłami by dziecko widziało jak najlepiej, od tego zależy przecież jego rozwój. Proszę nie mieć wyrzutów sumienia, dzieci w tym wieku rzadko zgłaszają rodzicom ,że pogorszyło się ich widzenie, to normalne. Dlatego m.in. należy badać u okulisty wszystkie maluchy około 4-5 roku życia. Krótkowzroczność nie jest chorobą, a to czy wada powiększy się i w jakim czasie nie zależy od Pani ani dziecka. Ważna jest dobra, skuteczna korekcja i zapobieganie powstaniu niedowidzenia. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.