Czy po ekstrakcji zęba kość wytwarza się, czy raczej zanika?

2 odpowiedzi
Z powodu pęknięcia korzenia (okazało się to dopiero po ekstrakcji - objawem zewnętrznym był ropień) byłam zmuszona usunąć górną jedynkę. Ekstrakcja przebiegła bez problemów. Jakieś 4 dni później udałam się do chirurga celem konsultacji implantologicznej.
Otrzymałam informację, że powinna zaczekać około 4 miesięcy, aby "kość miała okazję się wytworzyć".
Jednak na wizycie u stomatologa spotkałam się z opinią, że ta kość się już nie wytworzy sama z siebie, wręcz zaniknie.
Staram się szukać informacji w internecie, jednak ciężko mi potwierdzić zasadność opinii o samoistnym tworzeniu się kości. Znajduję raczej informacje o tym, że taki ubytek należy jak najszybciej uzupełnić właśnie po to aby kość nie zanikła.
Czy ktoś z chirurgów mógłby potwierdzić lub zdementować tę opinię o wytwarzaniu kości? Chętnie przeczytam też jakieś uzasadnienie tudzież odnośnik do źródeł bardziej naukowych.
Z góry bardzo dziękuję.
Zarówno jedno jak i drugie w zależności od miejsca zębodołu. Akurat w Pani przypadku stan ropny uniemożliwił zastosowanie technik zachowania zębodołu, jednakże w znakomitej większości jest możliwość wykonania korekty wtórnej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sz.P
w pierwszej fazie po ekstrakcji zęba kość wyrostka zębodołowego zanika, a następnie w miejscu pustego zębodołu kość zaczyna się wytwarzać do warunków po okresie resorpcji. W odcinku estetycznym (zęby przednie) problem odbudowy kości i wszczepienia implantów jest bardzo skomplikowany, w związku z czym polecam wizytę u doświadczonego implantologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.