Czy po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu można do tego stopnia stracić świadomość sytuacji, że rob

3 odpowiedzi
Czy po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu można do tego stopnia stracić świadomość sytuacji, że robimy coś a w rzeczywistości procenty tak działają, że nie jesteśmy świadomi ze to robimy, takie całkowite "wyłączenie umysłu"?
Tak, alkohol jest w stanie spowodować utratę świadomości przy jednoczesnym aktywnym funkcjonowaniu.

Tak, spożycie dużej ilości alkoholu może prowadzić do znacznej utraty świadomości i kontroli. Wysokie stężenie alkoholu we krwi może powodować zaburzenia percepcji, amnezję alkoholową (brak pamięci o wydarzeniach z czasu picia) i upośledzenie zdolności poznawczych. Może to skutkować działaniami, które osoba normalnie by nie podjęła, bez pełnej świadomości ich skutków. W razie problemów z alkoholem warto zasięgnąć pomocy specjalistów.