Czy pod wpływem silnego lęku może spadać tętno? (spadki tętna do ok.40 uderzeń na minutę) Czy jest t

4 odpowiedzi
Czy pod wpływem silnego lęku może spadać tętno? (spadki tętna do ok.40 uderzeń na minutę) Czy jest to powód do niepokoju?
Pod wpływem silnego lęku wzrasta tętno. Jest to związane z szybką pracą serca i szybkim przepływem krwi. W czasie wysokiego poziomu lęku nasze ciało reaguje szybkim oddechem, napięciem oraz drżeniem mięśni, częstym wypróżnianiem się i częstą mikcją.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Doświadczając poczucia silnego lęku to nasze tętno rośnie, związane jest to że zwiększoną aktywnością układu współczulnego- wtedy nasze narządy pobudzają się do pracy w celu i organizm przygotowuje się do działania/przetrwania (reagujac walką, ucieczką lub zamrożeniem).
Dzień dobry. Na ogół lęk i stres powodują przyspieszenie tętna. Jednak wolne tętno, tzw. bradykardia może wyjątkowo pojawiać się u ludzi po bardzo ciężkich traumach podczas fleshbecków, czyli narzucających się wspomnień z przeszłości. Ponieważ nieleczona bradykardia stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia warto sprawdzić, czy przyczyną nie jest jakaś choroba.
Tak, silny lęk zwykle podnosi tętno, ale niekiedy może powodować spadki tętna do około 40 uderzeń na minutę. Taki spadek tętna jest powodem do niepokoju i wymaga konsultacji z lekarzem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.