Czy pomimo tego, że nie jestem skrajnie szczupła ani otyła mogę mieć anoreksje lub coś podobnego? (m

3 odpowiedzi
Czy pomimo tego, że nie jestem skrajnie szczupła ani otyła mogę mieć anoreksje lub coś podobnego? (moja pani psycholog twierdzi że póki nie zapadam się w fotelu lub się w niego nie mieszczę nie ma takiej opcji)
Dzień dobry,
Według kryteriów diagnostycznych, postawienie diagnozy anoreksji możliwe jest w przypadkach, w których dochodzi do obniżenia masy ciała, co najmniej 15% poniżej prawidłowej lub oczekiwanej stosownie do wieku i wzrostu. Oprócz anoreksji występują również inne zaburzenia odżywiania takie jak bulimia, kompulsywne objadanie bądź ortoreksja i in., przy których może zachowana być prawdiłowa masa ciała. Na podstawie podanych przez Panią informacji nie jestem jednak wstanie stwierdzić, czy może mieć Pani do czynienia z zaburzeniami odżywiania. Jeżeli jest Pani zainteresowana diagnozą psychologiczną zapraszam do umówienia konsultacji u mnie bądź u innych specjalistów zajmujących się problemem zaburzeń odżywiania. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
Nie ma określonej wagi, od której zaczyna się złe samopoczucie. Choroba postępuje etapowo, może to być jej początek. Ważny jest stosunek do jedzenia, do ciała i ogólne myślenie na temat samej siebie. Oprócz anoreksji mogą to być również inne zaburzenia. Anoreksja postępuje stopniowo - osoba wyznacza sobie jak chciałaby wyglądać, usuwa konkretne produkty ze swojej diety, gdy to osiągnie okazuje się, że to za mało, ciągle dąży w kierunku zmiany. Dlatego spadek masy ciała może się pokazać z czasem. Warto więc skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Anoreksja to zaburzenie odżywiania. Można na nią zapaść niezależnie od początkowej wagi ciała, bo jest wynikiem wielu wewnętrznych czynników. Anoreksja nie jest jedynym zaburzeniem odżywiania, jest ich jeszcze wiele. Wszystkie wymagają diagnozy i fachowego wsparcia specjalisty. Jeśli niepokoi Panią coś w tym aspekcie, nie jest Pani pewna, czy nie dotknął Panią taki rodzaj zaburzeń, zachęcam do wizyty i konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.