Czy post jakościowy i ilościowy praktykowany w Kościele Katolickim jest przeciwwskazany u osób z kom
3
odpowiedzi
Czy post jakościowy i ilościowy praktykowany w Kościele Katolickim jest przeciwwskazany u osób z kompulsywnym objadaniem się i bulimią?
Warto zająć się swoją psychiką i ciałem, by traktować siebie z należnym każdemu istnieniu szacunkiem i życzliwością. Post jest w dietetyce ceniony. Czytałam, że pierwsi ludzie właśnie tak funkcjonowali, okresy postu i kiedy było, co jeść. Przesyłam swoje skojarzenia i zachęcam do zadbania o ciało, bo to miejsce, gdzie zamieszkuje/ma zamieszkać dusza.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Praktykowanie postu nie jest wskazane u osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami odżywiania. Istnieją badania wiążące poszczenie z występowaniem nasilonych objawów kompulsywnego objadania, więc o ile zgadzam się z przedmówczynią w kwestii tego, że post ma istotne walory prozdrowotne w przypadku osób niezaburzonych, o tyle u osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami żywieniowymi definitywnie nie jest wskazany.
Tak, jednym słowem tak, jest przeciwskazany ponieważ skupiamy się wtedy na jedzeniu, odczuwamy stres i lęk co może prowadzić do kompulsywnego objadania się np. w nocy. Przy zaburzeniach odżywiania kluczowa jest regularna, stała i dobrze zbilansowana dieta. Posługując się Bogiem ponieważ o to Pani pyta, jeżeli stworzył on takie zaburzenie to i pozwala na jego leczenie. Pani ciało i dobrostan są najważniejsze.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.