Czy powinnam iść do psychologa? Czy jest w stanie mi pomóc?

4 odpowiedzi
Korzystam od jakiegoś czasu z pomocy dietetyka, nie byłam nigdy jakaś otyła, najgorszy moment w moim życiu to ten kiedy ostatecznie 'wzięłam sie juz za siebie" było to jakieś 4kg nadwagi. Wzięłam się za siebie ale w sposób zły i wyniszczyłam tym organizm, Potem nadszedł efekt jojo i kompletna bezradność a normalne funkcjonowanie i szczescie nie było możliwe, więc skorzystałam ostatecznie z pomocy dietetyka i tak jest do dziś, Lecz od momentu kiedy doznałam efektu jojo, od tamtej pory co jakiś czas objadałam się wszystkim co popadnie, aż bolało mnie dosłownie wszystko. Od pewnego czasu zauważyłam, ze zdarza się to coraz częściej, a tym samym psuję całą moją pracę którą włożyłam, żeby schudnąć i być dumną ze swojej sylwetki. (na prawdę lubię i podoba mi się to zdrowe odżywianie i uprawianie sportu w postaci siłowni, wkręciłam się w taki styl życia i polubiłam go, dlatego dodatkowo nie rozumiem skąd to objadanie się).
Dobry wieczór,
Czytając Pani wypowiedź rzuciły mi się w oczy przede wszystkim fragment "kompletna bezradność a normalne funkcjonowanie i szczęście nie były możliwe". Pomyślałam, że bardzo możliwe, iż objadanie jest formą regulacji emocji.
Ciężko na podstawie jedynie krótkiej informacji określić konstrukcję i przyczyny problemu. Oczywiście, niekontrolowane objadanie jest procesem niezdrowym, jak również niepotrzebnym dla naszego funkcjonowania.
Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej. Specjalista przeprowadzi z Panią dokładny wywiad diagnostyczny, spróbuje ustalić zasadność wspomnianego procesu i zaproponuje pomysł na jego rozwiązanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Katarzyna Batugowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry,
Z Pani opisu wynika, że objadanie jest wywołane potrzebą organizmu lub psychiki. Zapewne jedzenie w Pani życiu ma znaczenie nie tylko w sensie zaspakajania głodu fizycznego ale też psychicznego. Warto więc poprzyglądać się temu bliżej w gabinecie psychologa czy psychoterapeuty. Można zacząć od konsultacji psychologicznej by zorientować się w czym jest trudność.
Pozdrawiam
Ewa Czernik
Szanowna Pani 4 kg nadwagi to naprawdę bardzo niewiele. Objadanie się - być może Pani organizm potrzebuje zwiększonego zapotrzebowania na energię. Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że nie akceptuje Pani siebie i dążenie do wykreowanego w Pani świadomości ideału angażuje większość Pani wysiłku, to może być męczące. Sugeruję dać sobie więcej swobody i być bardziej wyrozumiałą w stosunku do siebie.
Szanowna Pani, "objadanie się" jest zaburzeniem psychicznym aby dokonać dokładnej diagnozy proszę skorzystać z wizyty u psychologa.Pozdrawiam Jolanta Iwanowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.