Czy powinnam martwić się tym, że stałam się bardzo agresywna i mam stany depresyjne?

5 odpowiedzi
Od paru tygodni zastanawiam się, czy moje zachowanie jest normalne, czy też może jestem chora psychicznie> Stałam się bardzo agresywna, a jednocześnie szybko wprowadzam się w stany depresyjne. Biorę leki psychotropowe, które dostaję od koleżanki. Po nich czuję się lepiej, a moje wahania ustępują. Najgorsze jest to, że traktuję ludzi przedmiotowo, również najbliższych. Czy skorzystać z pomocy eksperta?
Witam panią.

Bardzo polecam skorzystać z pomocy eksperta. Dlaczego? Przede wszystkim warto skonsulować działanie środków farmakologicznych, jakie pani przyjmuje. Następnie, aby ocenić pani kłopoty, postawić diagnozę i zaproponować rozwiązanie.
Skoro się pani zastanawia nad swoim zachowaniem warto rozpocząć pracę nad sobą i opanować wahania nastroju.

Zapraszam na konsultacje

Pozdrawiam

Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią,
z tego co Pani pisze to jak Pani funkcjonuje jest dla Pani źródłem niepokoju. Dostrzega Pani zachowania odbiegające od normy tj. duża agresywność, popadanie w stany depresyjne oraz traktowanie nawet najbliższych sobie osób przedmiotowo. Te objawy jak najbardziej mogą być przeżywane jako niepokojące. W tej sytuacji sugerowałabym by zgłosiła się Pani na konsultację do psychoterapeuty, który po dokonanym wywiadzie ewentualnie zadecyduje czy oprócz psychoterapii potrzebna będzie farmakoterapia. Odradzam zażywanie leków bez konsultacji ze specjalistą. W procesie psychoterapii terapeuta odkrywa nieświadome motywy związane ze zgłaszanymi przez Panią objawami oraz poprzez interwencje i interpretacje stara się je usunąć bądź skorygować. Problemy które Pani zgłasza przepracowuje się w psychoterapii.
Pozdrawiam
Magdalena Staszewska
Zaburzenia nastroju od stanów przygnębienia przez euforię aż po agresję dotyczą wielu ludzi niezależnie od wieku czy płci. Może to być wywołane wieloma czynnikami, między innymi zaburzeniami hormonalnymi czy długotrwałym stresem . Jeśli oprócz labilnosci nastroju obserwuje Pani inne objawy, to może to świadczyć o chorobie niekoniecznie psychicznej, w takim przypadku należy skontaktować się chociazby z endokrynologiem. Przede wszystkim nie jest dobrym rozwiązaniem zażywanie na własną rękę leków koleżanki. Psychotropy są silnie ingerującymi lekami, ktore przepisywane są przez specjalistów nie bez przyczyny jako ostateczne wyjście. Są też silnie uzależniające. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty, który oceni stan Pani zdrowia. Sugerowałabym wizytę w trybie pilnym, ze względu na zagrożenie Pani zdrowia spowodowane zażywaniem leków bez konsultacji z lekarzem.
Absolutnie nie wolno brać leków bez konsultacji z lekarzem! Wskazana jest niezwłoczna konsultacja z lekarzem psychiatrą. Objawy mogą wskazywać na zaburzenia, ale to musi ocenić lekarz.Specjalista zadecyduje, czy potrzebne są Pani leki i jakie. Nie trzeba się niczego obawiać, skierowanie nie jest potrzebne. Polecam również wsparcie psychoterapeuty, zwłaszcza gdy reakcje emocjonalne wynikają z bieżących problemów życiowych, ale od konsultacji z psychiatrą należałoby zacząć, zwłaszcza że próbowała się Pani leczyć farmakologicznie na własną rękę . Wahania nastroju utrudniają znacząco Pani funkcjonowanie, wpływają na relacje z ludźmi i jest to właściwy moment, by zadbać o siebie.
Szanowna Pani

zażywanie leków, których nie przepisał specjalista, które nie są dostosowane do Pani stanu psychicznego, jest bardzo niebezpieczne i może nieść bardzo poważne skutki. Zdecydowanie zalecam wizytę u lekarza psychiatry i psychoterapeuty w celu podjęcia profesjonalnego leczenia. Zwłaszcza, że sama Pani zauważa, że jej zachowanie się zmieniło i powoduje cierpienie. Pozdrawiam.

Eksperci

Piotr Szyłejko

Piotr Szyłejko

Psycholog

Warszawa

Izabela Słowakiewicz

Izabela Słowakiewicz

Psycholog, Psychoonkolog

Olsztyn

Anna Wiak

Anna Wiak

Psycholog

Warszawa

Grażyna Górzna

Grażyna Górzna

Psycholog

Drezdenko

Anna Żak-Amborska

Anna Żak-Amborska

Psycholog

Kościan

Justyna Płachetka

Justyna Płachetka

Psycholog

Gliwice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 173 pytań dotyczących usługi: zaburzenia psychiczne
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.