Czy powinnam się udać na wizytę do psychologa?

2 odpowiedzi
Witam! Mam 17 lat. Od jakiegoś czasu zaczęłam odczuwać uderzenia gorąca, które towarzysza mi w różnych sytuacjach nawet jak jestem sama. Drugim moim zaniepokojeniem jest przebywanie wśród ludzi, kiedy jestem samotna- czuję wtedy lęk i strach. Mam też różne fazy nastrojowe które są rozłożone w czasie- przez dłuższy okres jestem smutna (czasami pojawia się płacz), nie mam ochoty wychodzić do ludzi i również nie mam ochoty rozmawiać z przyjaciółmi i moim chłopakiem. Później pojawia faza szczęścia i chęci spędzania czasu ze znajomymi. Niepokoi mnie również to, że jeżeli ktoś podniesie na mnie głos, nawet w takiej błahej sytuacji momentalnie zaczynam płakać i nie mogę nad tym zapanować. Czy uważa Pani że to może być jakaś choroba na tle psychicznym czy po prostu jestem zbyt wrażliwa? Proszę o pomoc.
Trochę trudno odpowiedzieć jednoznacznie, a na pewno stwierdzić czy jest to choroba. Sam fakt, że jest pani z tym źle, że się Pani niepokoi, jest wystarczającym powodem, aby poszukać pomocy. Myślę ,że wizyta i spokojna rozmowa mogłaby dużo pomóc. Pozdrawiam i zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry!
Jest pani zaniepokojona swoim zachowaniem. I to najlepszy powód, aby skontaktować się ze specjalistą psychologiem, psychoterapeutą, aby o tym porozmawiać. Podczas takiego spotkania można wspólnie zastanowić się, co się z Panią dzieje i jaka pomoc jest potrzebna. W razie potrzeby psycholog skieruje do specjalisty, wskaże sposoby pomocy dla pani.
Rozmowa z psychologiem może pomóc w większym zrozumieniu mechanizmów ludzkich zachowań. W ramach terapii można też nauczyć się różnorodnych narzędzi do stosowania w swoim życiu, aby lepiej funkcjonować i mieć większą świadomość siebie.
Proszę też pamiętać, że kontakt ze specjalistą przez taki portal jak Znany Lekarz jest tylko pewna wskazówką do pierwszego kroku, nigdy diagnozą. Odpowiedzialnie można jej udzielić tylko po osobistym kontakcie w gabinecie.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.