Czy problemu hormonalne mogą wpływać na miesiączkowanie?

1 odpowiedzi
Witam. Mam 21 lat. Od maja 2015 r. mam problemy z miesiączką - z początku były to plamienia, słaba miesiączka co 2 tygodnie, a od lipca miesiączkę dostawałam co 2 miesiące. W lipcu byłam u ginekologa, który nie stwierdził u mnie żadnych problemów. Dodatkowo zauważyłam problem, którego nigdy wcześniej nie miałam: nadmierne owłosieniem na całym ciele - szczególnie na twarzy. Ciągle jestem przemęczona, bez energii. Ponadto od ok. dwóch miesięcy temu wylądowałam na pogotowiu: zasłabłam, kręciło mi się w głowie, czułam odrętwienie całego ciała i nie miałam czucia (prawdopodobnie było to spowodowane przemęczeniem). Tam dostałam zastrzyk, który nie pomógł. Zaraz po tym zostałam wysłana do neurologa, który nie stwierdził u mnie żadnych problemów na tle neurologicznym. Czy to wszystko może mieć jakiś związek z hormonami?
Opisane przez Panią objawy mogą być wyrazem zaburzeń hormonalnych. Wskazana jest więc konsultacja endokrynologiczna. W pierwszym rzędzie warto wykonać morfologię, TSH, testosteron, DHEA-S, FSH, LH, prolaktynę (te ostatnie badania należy wykonać pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu miesięcznego).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 144 pytań dotyczących: badania hormonalne
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.