Czy przed pierwszą wizytą u dietetyka konieczne jest wykonanie jakichś konkretnych badań?

3 odpowiedzi
Czy przed pierwszą wizytą u dietetyka konieczne jest wykonanie jakichś konkretnych badań?
Czas poświęcony na sesję z dietetykiem będzie lepiej wykorzystany jeśli pacjent jest w stanie przedstawić w miarę aktualne (do 2 miesięcy) wyniki badań laboratoryjnych. Pewne problemy zdrowotne można korygować zmianą diety i stylu życia ale wszystko zależy właśnie od tego jak rozległy jest problem. Większość schorzeń "nie boli". Mogą powodować zmianę ogólnego samopoczucia lub np. nadmierną senność czy problemy z pamięcią, co w konfrontacji z wynikami badań może np. wskazać na zaawansowaną już cukrzycę typu 2. W takim przypadku sama modyfikacja diety już nie wystarczy i potrzebna będzie wizyta u diabetologa. Osobiście praktykuję krótszą pierwszą wizytę, właśnie w celu odpowiedniej diagnostyki. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta)
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Niemal zawsze w odpowiedzi na pytanie dotyczące konieczności wykonywania badań przed pierwszą wizytą w moim gabinecie, staram się podkreślić, że w mojej praktyce zawodowej nie wymagam od pacjentów przeprowadzania badań przed naszym pierwszym spotkaniem. Uważam, że kluczowe jest indywidualne podejście do każdego przypadku, które opieram na szczegółowym wywiadzie przeprowadzonym podczas wizyty. To pozwala mi na zrozumienie potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz na identyfikację ewentualnych problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na planowanie diety. W trakcie konsultacji, w oparciu o zgromadzone informacje, jestem w stanie określić, czy i jakie badania będą pomocne w dalszym planowaniu strategii żywieniowej. Dzięki temu podejściu unikamy niepotrzebnego obciążenia pacjenta kosztami i stresem związanym z wykonaniem badań, które mogą nie być bezpośrednio potrzebne do skutecznego planowania diety.
Dzień dobry,
nie jest konieczne wykonanie badań przed pierwszą wizytą u dietetyka. W trakcie pierwszej konsultacji dietetyk wskaże jakie badania warto wykonać, jeśli będzie taka konieczność. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli jednak choruje się na coś, to warto przynieść wszystkie posiadane wyniki badań na konsultację.
Pozdrawiam,
Paulina Pawicka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.