Czy przerwa w związku czas na przemyślenia pomaga ?

2 odpowiedzi
Czy przerwa w związku czas na przemyślenia pomaga ?
Witam serdecznie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Gdy jedna ze stron proponuje przerwę w związku, oznacza to najczęściej, że odczuwa jakiś dyskomfort, niepewność lub czegoś jej brakuje i chce sprawdzić co będzie czuła bez kontaktu z partnerem/partnerką. Należy to uszanować, bo każdy ma prawo podążać za swoimi odczuciami, a wtedy taka przerwa pomaga spojrzeć na swój związek z dystansu i zastanowić się co dalej. Idealnie jest podczas takiej przerwy odbyć terapię, by lepiej poznać siebie, swoje potrzeby i pragnienia oraz by przeanalizować swoje relacje. Im bardziej człowiek zadba o swój rozwój, samoświadomość i osiągnięcie szczęścia w pojedynkę, tym większa potem szansa na tworzenie udanych związków. Znam pary, które po rocznym "odpoczynku" od siebie i terapii indywidualnej w tym czasie, wróciły do siebie i bez wahania zdecydowały się na ślub. Są jednak i tacy, którzy zdecydowali się po dłuższej przerwie i terapii nie wracać już do siebie, lecz rozstać się definitywnie. Mimo, iż oba zakończenia są tak skrajnie różne, to obie decyzje są słuszne jeśli wynikają ze słuchania siebie i intuicyjnego podążania za mądrością swego serca, bo ono zawsze daje najlepsze rozwiązania. Pozdrawiam i życzę wszystkim czytającym pięknych związków, opartych na prawdzie i miłości. Magdalena Krzemińska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wszystko w zależności od tego co Pan/Pani ma na myśli, mówiąc “pomaga”. Jeśli chodzi o odbudowę związku to nie zawsze. Partnerzy podczas przerwy mogą zarówno zyskać motywację do pracy nad wspólną relacją, jak i dojść do wniosku, iż relacja ta im nie służy. W pierwszym przypadku pomocna może być terapia par, podczas której wspólnie z terapeutą pacjenci/ klienci odbudowują swoją relację, wzajemną komunikację oraz szacunek. A w przypadku decyzji o rozstaniu można zastanowić się nad terapią indywidualną, która pomoże w lepszym zrozumieniu siebie, swoich potrzeb oraz dokonywanych wyborów (również tych nieświadomych).

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.