Czy przy TSH 0,22 (norma 0,27) i fT4 1,2 mogę starać się o ciążę czy lepiej poczekać aż TSH wzrośnie

1 odpowiedzi
Czy przy TSH 0,22 (norma 0,27) i fT4 1,2 mogę starać się o ciążę czy lepiej poczekać aż TSH wzrośnie i lekarz odstawi mi Tyrosan? Nie mam objawów nadczynności.
Dzień dobry, przedstawiony przez Panią wynik TSH, nadal nie mieści się w zakresie normy przewidzianej dla prawidłowej pracy tarczycy. Zdecydowanie lepiej byłoby poczekać, aż osiągnie Pani stan eutyrozy, to znaczy wynik będzie w przedziale pomiędzy 1-2. Dodatkowo decyzja w zakresie starania się o zajście w ciąże powinna być poprzedzona wynikami z krwi w zakresie: Prolaktyna, FSH, LH oraz E2. Dopiero wyrównane wyniki w zakresie wyżej opisanym pozwoliłby na skuteczne zajście w ciążę oraz jej utrzymanie. Odnosząc się zaś do kwestii tego czy prowadzący Panią lekarz wyda decyzję to zaprzestaniu stosowania leku w postaci Thyrosanu, to oczywiście należy tę decyzje pozostawić lekarzowi, aczkolwiek w leczeniu nadczynności tarczy kwestia odstawienie stosowania leków jest dość skomplikowana i nie zawsze możliwe jest zaprzestanie ich stosowania. Pozdrawiam serdecznie.