Czy przyjmowanie witamin w postaci tabletek ma jakieś podłoże naukowe? Prosiłbym o odpowiedzi popart

2 odpowiedzi
Czy przyjmowanie witamin w postaci tabletek ma jakieś podłoże naukowe? Prosiłbym o odpowiedzi poparte badaniami na temat efektywności a być może i szkodliwości takowej formy suplementacji brakujących w ciele składników. Mam świadomość, że najlepszym sposobem na dostarczenie witamin jest zbilansowana dieta, jednak co w przypadku znacznego niedoboru jednej z nich?
Witam serdecznie. Proszę zapisać się na badanie niedoborów witamin i składników mineralnych. Dowie się Pani czego organizmowi brakuje. Będzie Pani też wiedziała od czego zacząć i czy przypuszczenia odnośnie braku jednej witaminy jest uzasadnione (chyba że Pani takie badania już robiła) Proszę pamiętać, że witaminy to w przeważającej większości suplementy diety. Nie posiadają one tak restrykcyjnych badań jak leki. Co za tym idzie ich wchłanialność i działanie jest różne.
Istnieją jeszcze inne sposoby uzupełniania niedoborów witamin i składników mineralnych, ale tego dowie się Pani gdy skorzysta z wizyty w gabinetach medycyny naturalnej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W przypadku stwierdzonych niedoborów to lekarz jest włąściwym specjalistą, który może zlecić przyjmowanie określonych witamin. Najprostszy przykład - z badań naukowych i podyktowanych nimi aktualnych zaleceń wynika, że w naszej szerokości geograficznej osoby, które w okresie wiosenno-letnim nie eksponują ciała na światło słoneczne powinny suplementować witaminę D3. Znaczna większość witamin w tabletkach to faktycznie suplementy diety, jednak można też kupić w aptekach witaminy, które mają status leku, co gwarantuje ich jakość i dawkę. Niektóre są dostępne bez recepty, niektóre można kupić tylko na receptę. Podkreślam jednak, że uzupełnienie znacznych niedoborów witamin powinien zlecić lekarz po uprzedniej diagnostyce. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.