Czy psychiatra może pomóc z padaczką u dziecka?
3
odpowiedzi
Dzień dobry. Pani doktor mam pytanie związane z moim 3-letnim synkiem. Mój synek ma stwierdzoną padaczkę (wyłącznie świadomości). Jest pod opieką neurologa, ma podawane leki. Od kilkunastu tygodni jego zachowanie jest nie do zniesienia. Rzuca przedmiotami bez powodu, bawi się zabawkami i niespodziewanie nagle wybiega do pokoju, kuchni, łazienki, i wyciąga różne przedmioty by następnie nimi rzucać. Czasem roznosi je po wszystkich pomieszczeniach i zostawia po czym znów wraca do zabawy, ale już nie do tych samych zabawek, lecz wyszukuje sobie inne zabawki. Nie wiem co mam z tym zrobić. Neurolog nic z tym nie robi, a ja jestem bezradna, chcę mu pomóc, ale nie wiem jak.
Witam. Zajmuję się pacjentami dorosłymi więc sugeruje by szukała Pani pomocy u psychiatry dziecięcego. Przyczyn tego typu zaburzeń może być kilka. Rozumiem, że skoro neurolog nie reaguje to znaczy, że nie są to atypowe napady padaczkowe z zaburzeniami motorycznymi czy tez stan zaburzeń świadomości po napadzie padaczkowym typu absens. Oczywiście konieczne będzie skonsultowanie się z dziecięcym psychiatra, po badaniu może wystarczą jedynie spotkania z psychologiem dziecięcym, gdyż tego typu zachowania mogą być objawem tego, że dzieciak nie radzi sobie z pewnymi emocjami a zaburzenia zachowania są tego odzwierciedleniem. Ludziom dorosłym łatwiej jest nazwać emocję, wyrazić je w sposób świadomy i konkretny. Dzieci często czynią to w sposób dla nas dorosłych niezrozumiały i dziwny, zamiast płakać wściekają się, zamiast okazać lęk czy niepokój przestają np. mówić, chodzić do szkoły, zamiast nazwać emocje samookaleczają się itp. Proszę nie martwić się zanim nie porozmawia Pani ze specjalistą dziecięcym. pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią. Padaczka typu" absence" jest jednym z częstszych rodzajów padaczki występujących u dzieci, ale nie jedynym. Opisywane przez Panią zaburzenia mogą być zarówno zaburzeniami zachowania, jak i napadami padaczki. Skoro jednak neurolog nie rozpoznaje w nich napadów padaczkowych należy, skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który oceni właściwie sytuację i da odpowiednie zalecenia. U dzieci zaburzenia zachowania są często objawem trudności w relacjach rodzinnych, z którymi one sobie nie radzą, warto się nad tym zastanowić. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Witam.
Opisywane przez Panią zachowania syna mogą być związane ze stanem psychicznym. Warto byłoby odbyć konsultację u psychiatry dziecięcego, osadzenie tych zachowań w kontekście systemu rodzinnego. Pomocna może być też Pani konsultacja u psychiatry/psychoterapeuty w sprawie swojej bezradności.
Pozdrawiam serdecznie.
Opisywane przez Panią zachowania syna mogą być związane ze stanem psychicznym. Warto byłoby odbyć konsultację u psychiatry dziecięcego, osadzenie tych zachowań w kontekście systemu rodzinnego. Pomocna może być też Pani konsultacja u psychiatry/psychoterapeuty w sprawie swojej bezradności.
Pozdrawiam serdecznie.
Eksperci
Podobne pytania
- Dzień dobry. JAK POMÓC OSOBIE W DEPRESJI NA TLE PADACZKI? Moja ukochana ma epilepsję. Od początku cyklu kobiecego pojawiły się napady padaczkowe. Był kilkoletni okres remisji. Ataki powróciły po poważnej kontuzji (zerwanie z pierwszą miłością). Ukochana, uważany za geniusza w szkole, ma dwa wyższe wykształcenie…
- Witam mam 36 lat od 11 roku życia cierpię na padaczkę zażywam 3 razy dziennie depakine chrono 500mg 300mg i 500mg.drgawki dostaje raz na pół roku. Przez 9 lat byłem w Irlandii zażywałem epilim chrono 500mg 300mg i 500mg ataki zniknęły całkowicie lekarz nawet myślał o odsunięciu całkowicie tabletek wtedy…
- Witam moj 19 letni 3 miesiace temu miał pierwszy atak padaczkowy z utratą przytomnosci Do dnia dzisiejszego nie powtórzył się taki epizot Miał robione juz 3 razy badanie Eeg ktore za kazdym razem ma zapis nieprawidłowy W chwili obecnej przebywa w szpitalu gdzie potwierdzili padaczke i wdrozyli leczenie…
- Witam. Mam syna niepelnosprawnego. Ma 26 lat i nie możemy od 3)31r. Ustawić go lekami na padaczkę. Od 3) ma depakine chromo 800 rano i 1000 wieczorem. Później mial briviact z którego 2 tyg temu zeszliśmy bo przestał chodzic i zaczęło go rzucać samoistnie. Briviact był od 5.05. .od 9.08.21 ma jeszcze…
- Biorę Vetirę 1000 dwa razy dziennie i Depakine chrono 300 dwa razy dziennie, ataki: jeden na około 2-3 miesiące. Może trochę większa dawka rozwiązała by problem. Ważę ponad 90 kilogramów. Proszę o odpowiedź.
- Dzień Dobry . Mam 30 lat od ponad 25 lat choruje na epilepsje z obserwacji zauważyłam, że występują 2 razy w miesiącu przed ewolucją i okresem . Od miesiąca czasu po ostatnim ataku zauważyłam zmiane w organizmie łatwiej jest mi się skupić z czym do tej pory miałam duży problem. Czyżby jakiej zmiany się…
- Witam 9 lat temu zdiagnozowano u mnie padaczkę na początku zazywalam lek Depakine jednak napady po nich się nasilały.Id paru lat biorę tergetol cr 200 i przez parę lat nie miałam ani jednego ataku.Od początku pandemi ciężko było dostać receptę czekałam po miesiącu po czym okazywało się ,że i tak nie…
- Witam Miałem padaczkę alcholowom w lutym od momentu padaczki nie pije i nie byłem na detoxie. Czy jeżeli się napije nie codziennie jak pilem może się powtórzyć?
- Witam serdecznie mam pytanie odnośnie epilepsi Moja żona ma pourazową epilepsie. Jaka moze być przyczyna ze nie biorąc przepisanych leków ataki występują co miesiąc albo co dwa miesiące . Gdy bierze leki regularnie ataki sa co dwa tygodnie albo tydzień po odrzuceniu leków żadziej jak wyżej napsialem.…
- Dzień dobry Od sierpnia 2019 mam padaczkę, byłam parę razy w szpitalu, wiek 33,biorę levetiracetamum, ciągle nawroty
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 43 pytań dotyczących usługi: padaczka
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.