Czy psychoterapeuta który ze względu że pacjent 14 lat jest po 2 próbach S w ostatnim czasie ( leki

2 odpowiedzi
Czy psychoterapeuta który ze względu że pacjent 14 lat jest po 2 próbach S w ostatnim czasie ( leki i narkotyki)nie chce dalej prowadzić terapii w nim, natomiast chce napisać pismo do sądu rodzinnego że powinien być specjalistycznie leczony czy psychoterapeuta ma do tego prawo ?
Ma prawo. Chyba że istnieje prawdopodobieństwo nagłego popełnienia samobójstwa, wtedy powinien zawiadomić pogotowie. Prawdopodobnie psychoterapeuta uznał, że psychoterapia nie wystarczy i potrzebne jest leczenie psychiatryczne. Nie wiadomo, co z rodzicami - czy współpracują, bo oni są prawnymi opiekunami i osobami decyzyjnymi w sprawie nieletniego. Aczkolwiek w sytuacji zagrożenia życia psychoterapeuta może podejmować decyzje ratujące życie, bez konsultacji z rodzicami.

Tak psychoterapeuta widząc, że terapia nie przynosi pożądanych efektów, a istnieje również zagrożenie życia i zdrowia, może zwrócić się do sądu rodzinnego o nakaz leczenia psychiatrycznego. Pozostaje kwestia rodziców, czy są współpracujący, czy posiadają prawa rodzicielskie, itp.
Zdrowie pacjenta przede wszystkim.