Czy siemię lniane obniża trójglicerydy?+kurkuma i imbir.

2 odpowiedzi
Czy siemię lniane obniża trójglicerydy?+kurkuma i imbir.
Tak .Siemię lniane (podobnie jak żółtka jaj) to bogate źródło lecytyny a ta zmniejsza stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi, działa przeciwmiażdżycowo i przeciwzawałowo. Najkorzystniej kupować siemię w ziarenkach i mielić przed spożyciem. Wypijanie mikstury z imbirem, kurkumą i dodatkiem cytryny również pomoże obniżyć trójglicerydy.Imbir to moc przeciwutleniaczy, takich jak BHA i BHT, które obniżają trójglicerydy. Cytryna poprawia również pracę układu krążenia, a to za sprawą zawartych w niej flawonoidów. Substancje te uelastyczniają naczynia krwionośne i obniżają trójglicerydy. Kurkuma w swoich właściwościach posiada bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy zdolnych wspierać prawidłowe zdrowie organizmu, również obniżać cholesterol i trójglicerydy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Tak, siemię lniane może pomóc w obniżeniu poziomu trójglicerydów. Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które mają właściwości przeciwzapalne i wpływają na metabolizm lipidów. Badania wykazały, że spożywanie siemienia lnianego może obniżyć poziom trójglicerydów we krwi u osób z podwyższonym poziomem lipidów.

Kurkuma i imbir również mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, co może wpłynąć korzystnie na poziom trójglicerydów. Jednakże badania nad wpływem kurkumy i imbirem na poziom lipidów są ograniczone i potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić te korzyści.

Warto pamiętać, że dieta i styl życia odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia lipidów we krwi. Zmniejszenie spożycia tłuszczów nasyconych i cukru, zwiększenie spożycia błonnika i regularna aktywność fizyczna mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu trójglicerydów. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie i stylu życia zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.