Czy sok z aronii ma właściwości obniżające poziom cukru u diabetyków (typ 2) i może być przez nich r

2 odpowiedzi
Czy sok z aronii ma właściwości obniżające poziom cukru u diabetyków (typ 2) i może być przez nich regularnie spożywany?
Witam serdecznie,
faktycznie dużo się mówi o wpływie owoców aronii we wspomagani leczenia cukrzycy typu II. Wszystko za sprawą kwasu chlorogenowego, który może spowalniać wydzielanie glukozy do układu krwionośnego, oraz podnosić czułość komórek na insulinę. Występuje on nie tylko w aronii, ale przede wszystkim w yerba mate i zielonej kawie. Znajdziemy go również w głogu, karczochach, pokrzywie, czarnej jagodzie, śliwkach, czereśniach, jabłkach, brzoskwiniach i morelach. Oczywiście można regularnie spożywać sok z aronii (jest on bogaty w przeciwutleniacze m.innymi we wspomniany kwas chlorogenowy, witaminy i minerały) pod warunkiem, że nie jest niczym dosładzany, ani w jego produkcji nie użyto słodzików. Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sok z aronii może mieć właściwości obniżające poziom cukru we krwi, ale wciąż brakuje jednoznacznych dowodów na to, że jego spożywanie jest skuteczne w leczeniu cukrzycy typu 2. Badania naukowe sugerują, że spożywanie soków z jagód, w tym z aronii, może mieć korzystny wpływ na metabolizm glukozy, ale skuteczność ta może zależeć od wielu czynników, w tym od indywidualnych cech organizmu.

Ponadto, sok z aronii zawiera naturalnie występujące cukry, co oznacza, że osoby z cukrzycą typu 2 powinny spożywać go umiarkowanie i kontrolować swoje spożycie węglowodanów, aby uniknąć skoków cukru we krwi. Zaleca się także, aby osoby z cukrzycą typu 2 skonsultowały się z lekarzem lub dietetykiem w celu ustalenia indywidualnych zaleceń dotyczących diety i żywienia.

Podsumowując, sok z aronii może być spożywany przez osoby z cukrzycą typu 2, ale powinny one kontrolować swoje spożycie węglowodanów i zawsze skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed włączeniem go do swojej diety.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.