Czy strach o starszą mamą po śmierci taty jest normalnym uczuciem?

4 odpowiedzi
Czy strach o starszą mamą po śmierci taty jest normalnym uczuciem?
Tak. Śmierć jest naturalnym końcem życia człowieka. W momencie, kiedy stykamy się z nią i zdajemy sobie sprawę z własnej śmiertelności często obawiamy się o siebie i bliskich. Śmierć rodzica jest silnym, negatywnym przeżyciem, często może traumatyzować i powodować kryzys. W sytuacji śmierci najbliższych osób naturalną kwestią jest obawa o życie innych osób które, kochamy. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: Interwencja kryzysowa 50-90 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Śmierć bliskiej (kochanej) osoby wywołuje szereg bardzo silnych i przykrych uczuć. M.in.pojawia się strach o innych członków rodziny. To bardzo naturalne. Im zdarzenie jest trudniejsze do przeżycia, tym silniejsza obawa o jego powtórzenie się. Jednak, wraz z upływem czasu ten strach powinien się zmniejszać i po kilku miesiącach wyciszyć.
Chcę powtórzyć: to naturalny proces wpisany w przeżywanie żałoby.
Gdyby jednak, strach o kogoś bliskiego (o mamę) pozostawał na wysokim poziomie lub narastał to warto poszukać pomocy psychologicznej by poradzić sobie z traumą.
Rafał Dobolewski
Dzień dobry. Tak strach o bliską nam osobę z powodu śmierci taty jest uzasadniony. Myślę, że strata taty była też ciężkim przeżyciem i myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby konsultacja z psychoterapeutą. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Strach i obawy o bliskich znajdujących się w trudnych emocjonalnie sytuacjach jest czymś zupełnie naturalnym. Niezależnie od tego jest wiele sposobów na to by lepiej dawać sobie radę z lękiem -jeśli przeżywane uczucia są trudne warto na ich temat z kimś porozmawiać -polecam terapeutów nurtu humanistycznych u których możliwa jest praca terapeutyczna jak i rozwojowa. Pozdrawiam serdecznie -Jadwiga Wyląg

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.