Czy suplementacja L-karnityny wpływa na krzepliwość krwi? Mam 32 lata, jestem kobieta po przebytym u

2 odpowiedzi
Czy suplementacja L-karnityny wpływa na krzepliwość krwi? Mam 32 lata, jestem kobieta po przebytym udarze niedokrwiennym i mam stwierdzona nadkrzepliwość krwi (czynnik V Leiden) rozważam suplementację w celu wsparcia redukcji wagi podczas ćwiczeń siłowych. Będę wdzięczna za rade
Dzień dobry
Biodostępność L-karnityny z suplementów diety jest ok. czterokrotnie niższa niż z pożywienia. Norma spożycia
tego związku, nawet przy zaburzeniach jego endogennej syntezy jest całkowicie pokrywana przez dietę (produkty mięsne, mleko, sery żółte, grzyby, warzywa i owoce też zawieraja L-karnitynę ale w mniejszych dawkach).
W świetle aktualnych badań toksykologicznych L-karnityna jest substancją nieszkodliwą. Jedynymi zaobserwowanymi skutkami ubocznymi po spożyciu doustnych suplementów zawierających L-karnitynę były bóle brzucha, okresowe
nudności, biegunka.
Przy wyborze suplementu diety zawsze proszę zwracać uwagę na skład preparatów. Wybierać te które mają najmniej lub nie mają wcale substancji dodatkowych (wypełniaczy itp)
Pozdrawiam
Eliza Nowakowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. L-karnityna jest całkowicie bezpiecznym suplementem i nie ma obaw co do jej stosowania. Warto pamiętać, że jest to suplement mało skuteczny, który nie zastąpi stosowania ujemnego bilansu energetycznego, który jest niezbędny do redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, L-karnityna działa przede wszystkim podczas treningu wytrzymałościowego, kiedy kwasy tłuszczowe wykorzystywane są jako energia. W treningu siłowym tłuszcz wykorzystywany jest w niewielkim stopniu podczas samego wysiłku, dlatego L-karnityna będzie przynosić jeszcze mniejsze efekty, niż zazwyczaj.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.