Czy tabletki antykoncepcyjne mogą wywołać efekt wczesnoporonny?
1
odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy następującej kwestii. Chodzi mi o to, że w związku z tym, iż działanie tabletek antykoncepcyjnych jest wielokierunkowe, jaka jest szansa, że tabletka w założeniu antykoncepcyjna wywoła efekt wczesnoporonny? Proszę spojrzeć na punkt 5 poniższego zestawienia: "Działanie takich tabletek jest wielokierunkowe: 1. Wpływając na wydzielanie przez przysadkę hormonów bezpośrednio działających na jajniki hamują dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego i tym samym jajeczkowanie. 2. Zmniejszają reaktywność jajników na działanie hormonów przysadki 3. Inaktywują gonadotropiny przysadkowe (LH i FSH) krążące we krwi. 4. Zmniejszają wydzielanie przez jajniki wydzielanie estrogenów i progesteronu. 5. Wywołują w błonie śluzowej macicy zmiany uniemożliwiające zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej. 6. Powodują zagęszczenie śluzu szyjkowego. 7. Pobudzają skurcze jajowodów i zagęszczają obecny w nich śluz. ze strony: www.zdrowie.med.pl/antykoncepcja/antykoncepcja7.html " Chodzi mi o to, że ten punkt zakłada, że może dojść w jakiś sposób do zapłodnienia i wtedy zarodek (komórka jajowa zapłodniona), i tak nie będzie mógł się dalej rozwijać, bo błona macicy go nie przyjmie. W takim razie działanie tych antykoncepcyjnych preparatów może okazać się w tym przypadku wczesnoporonne... Czy mój tok rozumowania jest poprawny, i możliwa jest taka sytuacja, że dochodzi jednak do zapłodnienia, a zarodek nie będzie się mógł zagnieździć i rozwijać dalej? Jeśli tak jest, to jaka jest na to szansa?
istnieją różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych - tabletki dwuskładnikowe i jednoskładnikowe (tzw minitabletki). opisany mechanizm posiadają te właśnie tabletki. tabletki dwuskładnikowe hamują jajeczkowanie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Podobne pytania
- Po ostatnim urlopie na mojej twarzy pojawiły się przebarwienia, brązowe plamy. Czy jednym zabiegiem można je usunąć?
- Jaka metoda usunięcia włókniaka jest najbardziej polecana? Mam ich na ciele kilka i chciałabym pozbyć się ich możliwie szybko i bezboleśnie.
- Dzień dobry. Kilka dni temu wyczułam w piersi twardy guzek wielkości ziarnka od grochu. Dziś jest on już znacznie mniej wyczuwalny i zdaje się zanikać. Czy powinnam mimo to udać się na badanie? Jakiej jest ryzyko, że to coś poważniejszego? Dodam że mam 46 lat i posiadam dwoje dzieci.
- Dzień dobry. Mam 28 lat i problem z włosami. Są one bardzo cienkie, słabe i wypadają niemal garściami. Słyszałam o wielu terapiach wzmacniających włosy, ale znalazłam na ich temat bardzo sprzeczne opinie. Czy z punktu widzenia dermatologii istnieje jakaś terapia, która gwarantuje wysoką skuteczność?
- Mam na policzkach bardzo silne rumienie związane ze słabymi naczynkami? Jak mogę się ich pozbyć?
- Witam. Mam 19 lat i bardzo nieregularny okres. Raz jest bardzo obfity, raz z kolei bardzo skąpy, niemal niezauważalny. Czasami zanika całkowicie. Dzieje się tak od dwóch lat. Czy to normalne? Jaka może być tego przyczyna?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.