Czy taka osoba mogła by skończyć szkołę wyższą? W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego s
2
odpowiedzi
Czy taka osoba mogła by skończyć szkołę wyższą? W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego stwierdza się rozwój umysłowy w granicach inteligencj przeciętnej rozwój nieharmoniny przewaga myślenia słwono - logicznego nad myśleniem praktycznym. Mocną stroną są zdolności językowe (werbalizownie definiowanie) trwałość pamięci werbalnej rozumowanie arytmetyczne tempo uczenia się wzrokowo - ruchowego zdolności do klsyfikowania (abstrahowanie uogólnianie porównywanie) zdolności do spostrzegania szczegółów rozumienie norm i zasad społecznych oraz wiadomości (wynik przeciętny). Najsłabiej rozwinięte są analiza i synteza materiału wzrokowego wyobraźnia i wizulacja przestrzenna umiejętność organizowania materiału wzrokowego w większe całości oraz myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny.
Dzień dobry, rozwój w "granicach inteligencji przeciętnej", czyli rozumiem, że w normie. Nie widzę przeciwwskazań, żeby ta osoba mogła ukończyć szkołę wyższą. Spojrzałbym na to w ten sposób - osoba ta do pewnych kierunków studiów może mieć predyspozycje, a do innych nie. Na przykład studiowanie architektury bym odradzał. Dużo też zależy od motywacji. Jeśli osoba będzie miała odpowiednią motywację i wybierze adekwatny do swoich zdolności kierunek studiów, to uważam, że może mieć szansę ukończyć szkołą wyższą.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie, jak najbardziej osoba z takimi wynikami może rozpocząć studia i ma wszelkie możliwości by je ukończyć. Każdy człowiek ma indywidualne umiejętności, zdolności predyspozycje, które w różnych materiach się albo ujawniają i rozwijają w procesie uczenia albo pozostają nie odkryte i wówczas nie można z nich korzystać. Podstawą pracy nad możliwościami i i osiąganiem celów w życiu jest samorealizacja i motywacja. W przypadku doboru kształcenia warto zrobić analizę umiejętności i zdolności w oparciu także o zainteresowania, pasję które dana osoba posiada.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.