Czy taka osoba może sobie poradzić w liceum lub technikum? Badanie testem wisc-r wykazało że rozwój
2
odpowiedzi
Czy taka osoba może sobie poradzić w liceum lub technikum? Badanie testem wisc-r wykazało że rozwój umysłowy mieści się w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Rozwój funkcji poznawczych jest nieharmonijny. Najsłabiej rozwinięte są myślenie przyczynowo - skutkowe w oparciu o materiał graficzny, analiza i synteza materiału wzrokowego, synteza danych spostrzeżeniowych oraz wyobraźnia i wizualizacja przestrzenna. Wyżej wymienione zdolności przyjmują bardzo niksi poziom rozwoju. W normie wiekowej rozwinięte są zdolności językowe, zdolność abstrahowania, spostrzegawczość tempo uczenia się wzrokowo - ruchowego rozumienie norm i zasad społecznych wiadomości trwałość pamięci werbalnej oraz rozumowanie arytmetyczne.
Rozwój jest nieharmonijny, jednak funkcje warunkujące uczenie się są w normie. Jeśli do tego dołożymy pozytywną motywację związaną z wyborem szkoły, nie powinno być większych problemów.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Ciekawa jestem przesłanek wyboru liceum/technikum. Czy za tym idzie ambicja samego ucznia, jego pozytywna motywacja do nauki, cytując wypowiedź poprzedniego specjalisty? A być może przesłanką jest obawa przed szkołą branżową, która (podobnie jak dawniej szkoły zawodowe) stereotypowo "źle" się kojarzy? Jeżeli tak, to warto zweryfikować i uaktualnić swoją opinię o szkołach branżowych. Wielu uczniów wybiera szkoły kończące się maturą, obecnie to około 80% - walczą z miesiąca na miesiąc, aby zrealizować podstawę programową, często rezygnują lub są zniechęcani do podchodzenia do matury, przez co cały sens nauki w tym typie szkoły jest zaprzepaszczany. Istotą nauki w LO i technikum jest umożliwienie kontynuacji nauki na studiach, do których przepustką jest właśnie matura. Szkoła branżowa natomiast uczy konkretnego zawodu. Już dawno matura przestała być gwarancją "dobrej pracy i płacy" - skrajnym przykładem są nauczyciele, którzy z wykształceniem wyższym, często podyplomowym zarabiają mniej, niż bardzo teraz poszukiwani i świetnie opłacani wszelkiej maści pracownicy branży budowlanej.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.