Czy takie zmiany sie leczy,nie moge pracowac ?

3 odpowiedzi
Nie moge pracowac ciagle zmeczenie bóle Lewostrone. MR kregosłupa 3 odcinki: Obnizenie wysokosci trzonu L4 w czesci tylno-lewo bocznej z 28 do 22mm dyskretne takze w trzonach L3 i L2 na poziomie L3-L4, L4-L5, L5-S1 niewielkie zmiany typu bulging tarcz miedzy kregowych bez cech konfliktu ze strukturami nerwowymi.Struktura najpewniej torbiel,w miaszu nerki lewej. Niewielka lewostrona skolioza kregoslupa TH w odcinku dolnym o miernym nasileniu.Osteofitoza lewoboczna na poziomie TH9-TH11. Przy blaszcze granicznej dolnej trzonu kregu TH8 slabo widoczne ognisko o sygnałach podwyzszonych w sekwencji SET1 FSET2,wytłumiajace sie w sekwencji FS odpowiadajace niewielkiemu naczyniakowi lub ogniskowemu stłuszczeniu. Na poziomach C2-C3-C4 niewielkie bulgingi tarcz miedzykregowych z dyskretnymi letarilzacjami lewobocznymi bez cech konfliktu ze strukturami nerwowymi Zapis EEG nieprawidlowy,czynosc napadowa, obecne patologiczne objawy piramidowe w konczynach gornych czy da sie mnie jakos wyleczyc abym mogl pracowac,albo moze nalezy mi sie renta socjalna ?
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Może ono również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne

Badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym, które zawsze interpretuje się w połączeniu z objawami i wynikiem badania pacjenta.Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o chorobie. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u osoby chorej.

Z całą pewnością wymaga Pan konsultacji lekarskiej. Przez internet nie można postawić wiarygodnej diagnozy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W badaniu MR kręgosłupa opisywane są zmiany dyskopatyczne ( czyli choroby dysków- krążków międzykręgowych) oraz zwyrodnieniowe. Są to zmiany, które leczymy zachowawczo, gł. farmakoterapią (czyli przyjmowanie leków- niesterydowych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, czasami rozluźniających napięte mięśnie, preparaty z substancjami odżywczymi i witaminami dla regeneracji struktur nerwowych) i rehabilitacją, często przewlekła , gdyż takie zmiany najczęściej są już zaawansowane. Wyjaśnieniu i obserwacji wymaga zmiana odpowiadająca naczyniakowi- przede wszystkim podczas systematycznego badania neurologicznego, kontrolnego rezonansu, ew. konsultacji neurochirurgicznej w celu zakwalifikowania do leczenia operacyjnego np w momencie gdy zmiana się powiększa, stwierdzane są objawy patologiczne podczas badania klinicznego lub pacjent odczuwa nasilenie dolegliwości. Do dalszej diagnostyki są także nerki z torbielą (np USG nerek, analiza moczu). Jeśli chodzi o zapis EEG to przedstawił Pan troszkę za mało danych. Podobnie ze stwierdzonymi obj piramidowymi, wymagają one weryfikacji i uzupełnienia wywiadu, gdyż mogą wskazywać na wiele zaburzeń , a czasami przy tak licznych dolegliwościach należy precyzyjnie zaplanować dalszą diagnostykę. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o dalsze rokowanie- uzależnione jest ono od wielu czynników, które jednoznacznie można potwierdzić jedynie podczas rozmowy z neurologiem, badania neurologicznego oraz oceny wyników badań dodatkowych. Proponuję, aby zgłosił się Pan do Poradni Neurologicznej ze wszystkimi wynikami badań, gdyż tylko wtedy będzie można prawidłowo zweryfikować stwierdzane objawy chorobowe i dolegliwości.
Witam. Cytat z Fanpage:

Chciałbym poruszyć temat skierowanych do mnie przez Państwa za pośrednictwem strony internetowej pytań o ocenę wyników badań, stanu zdrowia, jak i możliwości leczenia.

Bardzo ważne jest dokładne określenie przyczyn choroby i jej przebiegu - zdawkowy opis w poście typu: „jakiś czas temu”, „spadłem z pewnej wysokości”, „dźwignęłam zakupy”, „pojawił się ból pleców i promieniuje do nogi” - Wszystko to wymaga sprecyzowania podczas rozmowy, ponieważ warunkuje postawienie prawidłowej diagnozy, odpowiedniego leczenia jak i wprowadzenia zasad profilaktyki, aby w przyszłości zapobiec nawrotom.

Jako lekarz staram się leczyć chorych ludzi, a nie objawy, a już na pewno nie wyniki badań. Rzetelną odpowiedź możecie uzyskać Państwo wtedy, gdy sam będę miał możliwość zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Chorego uzyskując informację skąd pochodzą i jak nasilone są objawy. Wtedy też na podstawie uzyskanych informacji oraz wykonanego badania Pacjenta będę mógł samodzielnie dokonać oceny zdjęć RTG - (radiolog nie leczy - opisuje to co widzi ale nie pod kątem specyfiki leczenia). Wszystko to jest możliwe podczas wizyty lekarskiej, na którą Państwa zapraszam.

Publikowane na stronie informacje mają charakter ogólny i dotyczą pewnych zjawisk dotyczących dzisiejszego społeczeństwa. Jedynie podczas wizyty lekarskiej można odnieść się jednostkowo do każdego Chorego. Leczenie schorzeń przewlekłych to nie tylko leki czy zabiegi - to przede wszystkim zalecenia trybu życia, pracy, odpoczynku - a te można, a wręcz powinno się dobierać indywidualnie.

pozdrawiam
Maciej Majos

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.