Czy to astma alergiczna ?

3 odpowiedzi
Witam
Panie Doktorze mąż od jakiegoś czasu ma duszności, trafił do szpitala na tydzień z objawami zapalenia oskrzeli, ponieważ wcześniej pani pulmonolog przepisała 3 antybiotyki które nie działały. Pobyt w szpitalu pomógł na tyle że szmery w oskrzelach znikły ale po wyjściu kaszel wrócił. Dodam że mąż pracuje przy żywicach poliestrowych, ma poszerzoną wątrobe o 2 cm. Czy to jest astma alergiczna?? Na astmę, krztusiec, bakterie badania miał ujemne. Nikt nie umie nam pomóc. Czy Pan Doktor podjął by się takiego wyzwania?? Czy można zrobić badania pod katem alergii na chemikalia ?? Dodam ze jest to młody bo zaledwie 30 letni mężczyzna . Chcemy dowiedzieć się na co jest tak na prawde chory i leczyć się nie tak żeby "uśpić" objawy a je wyleczyć. prosimy o pomoc
Mąż ma nadreaktywnośc dróg oddechowych i dlatego reaguje kaszlem na substancje drażniące. można założyc testy płatkowe na żywice.Praca lekarza to ciągłe wyzwania i ja je podejmuje również.

Proszę się zgłosić do Poradni Medycyny Pracy, tam jest diagnostyka alergii związanych z pracą.
Szanowni Państwo, objawy zgłaszane przez pani męża są na pewno niepokojące i wymagają wyjaśnienia. Pani mąż wymaga diagnostyki na oddziale pulmonologicznym, a być może także konsultacji w Poradni Chorób Zawodowych regionalnego ośrodka medycyny pracy. Na podstawie opisywanych przez Panią objawów nie można postawić diagnozy. Pozdrawiam !