Czy to depresja?

1 odpowiedzi
Witam, 3 lata temu poznałam chłopaka z którym byłam około roku, wcześniej już cierpiałam na brak akceptacji siebie, okaleczałam się bardzo dotkliwie, miałam myśli samobójcze, nie byłam u żadnego specjalisty. Jednak ten chłopak swoją obecnością w moim życiu pomógł mi się pozbierać. Rozstaliśmy się około 1,5 roku temu, od tamtego czasu się przyjaźnimy i chodzimy do jednej szkoły. Jednak moje stare nawyki wróciły, nadal kocham tego chłopaka i bije się codziennie sama ze sobą, zadręczając się myślami,że ta przyjaźń źle na mnie wpływa ale wiem, że bez niego nie dałabym rady i pewnie zrobiłabym sobie krzywdę. Mam również problemy rodzinne, które również w dużym stopniu na mnie oddziałowują. Nie mam na nic chęci, odsunęłam się od znajomych, jestem rozdrażniona, zauważyłam powtórny brak akceptacji siebie, bije się z myślami aby tylko nie zrobić sobie krzywdy. Czy powinnam udać się do specjalisty? Słyszałam o Panu wiele dobrego, więc jeżeli miałabym się do takiego udać to byłabym bardzo zadowolona gdybym mogła liczyć na Pana pomoc. Proszę o odpowiedź
Dzień dobry! Wydaje mi się że psychoterapia może zwiększyć oparcie w sobie i zmienić negatywne przekonania na swój temat.pozdrawiam Piotr Znamirowski