Czy to depresja czy jesienna melancholia?

3 odpowiedzi
Mam problem. Przyszła jesień, a ja straciłam chęć do życia. Wszystko widzę w ciemnych kolorach. Wydaję mi się, że jestem do niczego, w niczym mi się nie układa. Nic mi się nie chce. Nie umiem już rozmawiać z ludźmi. Mam bardzo zmienne humorki. Raz jest wspaniale, a kiedy indziej kompletnie do kitu. Nie wiem czy to jest depresja czy jesienna melancholia?
Jeśli zna Pani dobrze swój organizm, z pewnością sama będzie Pani potrafiła odpowiedzieć sobie na to pytanie:) Czy zazwyczaj po wakacyjnych wyprawach i związanych z nimi emocjach, jesienią "dopada" Panią obniżony nastrój? Czy jest Pani ogólnie wrażliwa na zmiany pogody, zmiany pór roku czy zmiany ciśnienia? Jeśli tak, prawdopodobnie wchodzi Pani już w cykl zimowy i Pani organizm o tym informuje. Jeśli natomiast gorszy nastrój jest czymś nowym, przytłaczającym i idzie w parze z niedawnymi zmianami w Pani życiu (również tymi pozytywnymi !!!), warto się skonsultować z psychologiem:) Nawet jedna wizyta pomoże w zorientowaniu się w sytuacji. Pozdrawiam:)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią, tak jak Pani opisuje problemy pojawiły się wraz z nadejściem jesieni. Obniżeniu nastroju o tej porze roku służy brak dostatecznej ilości światła słonecznego docierającego do Ziemi. W literaturze istnieje nazwa na dolegliwości które Pani opisuje a które wiążą się cyklicznie ze zmiananami pór roku . To syndrom SAD- Sezonowe Zaburzenie Afektywne. Angielski skrót dosłownie oznaczający SMUTEK ;( dopasował się tu dokładnie do głównego stanu opisu zaburzenia nastroju. Czy jednak to dokładnie dolega Pani proszę zostawić ocenie specjalisty i w miarę potrzeb zapraszam na wizytę.
Depresje można stwierdzić jeżeli obniżony nastrój utrzymuję się 2 tygodnie. Czasami łatwo ją pomylić z chwilowo obniżonym nastrojem, Jeśli jednak zły nastrój utrzymuje się dłużej, warto skonsultować problem z psychologiem.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.