Czy to już zabieg? Śródłąkotkowe dochodzące do tylnej powierzchni uszkodzenie rogu tylnego łąkotki p
1
odpowiedzi
Czy to już zabieg? Śródłąkotkowe dochodzące do tylnej powierzchni uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, bez przemieszczeń wolnych fragmentów. ACL o niejednorodnej strukturze i podwyższonym sygnale z cechami zmian pourazowych o zachowanej ciągłości. PCL o podwyższonym sygnale w okolicy przymusowej, haczykowato zagięte o zachowanej ciągłości. Cechy zmian pourazowych w przyudowych częściach LCL i MCL. Przyczep PLT o podwyższonym sygnale, ścięgno przylega do tylnej powierzchni LTC. Pasmo piszczelowo-biodrowe i ścięgno m.dwugłowego uda zachowane prawidłowo. Ścięgno m.prostego oraz więzadło właściwe rzepki o niejednorodnym przyczepie zmienionej strukturze z cechami dystansuj przy przyczepach. Chrząstki stawowe bez ubytków. Rzepka niesymetryczna, bocznie podparta. Bruzda m-kłykciowa niesymetryczna, fałd przyśrodkowy położony dośrodkowo. Chrząstka stawowa rzepki i bruzdy m-kłykciowej bez ubytków.
Nie jest to opis sugerujący bezwzględną konieczność leczenia operacyjnego ale sugeruje niestety spore prawdopodobieństwo uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego. Oczywiście decyduje obraz kliniczny - badanie pacjenta i odczuwanie niestabilności lub bólu kolana.
Co do łąkotki bardzo często uszkodzenia rogu tylnego są bez znaczenia klinicznego. FIzjoterapia rehabilitacja i ocena wskazań do zabiegu po 2-3 mcach
Co do łąkotki bardzo często uszkodzenia rogu tylnego są bez znaczenia klinicznego. FIzjoterapia rehabilitacja i ocena wskazań do zabiegu po 2-3 mcach
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.