Czy to może być początek jelita wrzodziejącego?

2 odpowiedzi
Początek CU czy jelito drażliwe? W kolonoskopii zatarty rysunek naczyniowy w odbycie, w panelu jelitowym przeciwciała przeciw komórkom kubkowym jelit wynik DODATNI, kalprotektyna w normie,crp norma,krew w kale ujemna,wynik bad.histopat.:fragmenty błony śluz. jelita grubego z obecnością nielicznych komórek zapalnych w podścielisku., liczba limfocytów śródnabł. w normie(poniżej 20/100 enterocytów), mikroarchitektura bł.śluzowej zachowana (materiał pobrano z jelita i odbytu) Objawy: przelewanie w jelitach,gazy,luźny papkowaty stolec od wielu miesięcy codziennie,często sfermentowany,po zjedzeniu czegoś słodkiego płynny,nietolerancja cukru i drożdży,okresowo pieczenie w odbycie,bóle brzucha najczęściej prawa strona,dieta niskowęglowodanowa,bez laktozy- brak poprawy,celiakia wykluczona.Mężczyzna 41 lat.
Z tego co zostało napisane to wątpię żeby to było CU.
W okresie zaostrzenia CU przed wszystkim objawy to są biegunki krwiste, oczywiście wynik histopatologii jest decydujące, ale niestety czasami nie daje jednoznacznego wyniku a zwłaszcza w początkowym stanie choroby. Niestety brak informacji jak długo trwa objawy chorobowy. W CU przebieg ma przewlekły, właściwie na cały życia z okresami remisji.
Oczywiście może to być zwykłe zapalenie odbytnicy a nie nieswoiste.
Z poważaniem

W badaniu hist - pat nie ma cech charakterystycznych dla CU.