Czy to może być przymieszkowe rogowacenie skóry?

1 odpowiedzi
Szanowna Pani Doktor, jestem pod ogromnym wrażeniem Pani pasji, zaangażowania i altruizmu! Darmowe odpowiedzi na pytania pacjentów to w dzisiejszych czasach prawdziwa rzadkość! Wiem jednak, że to nie miejsce na takie refleksje, więc ad rem: mój szesnastomiesięczny synek od wiosny ma krostki na twarzy (okolice kości żuchwy), "gęsią skórkę" na ramionach, a także krostki na łydkach i piszczelach. Zmiany nie są obfite ani dokuczliwe, nie swędzą, na twarzy trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je znaleźć (bardziej odczuwalne są na dotyk lub widoczne pod światło). Nie jestem lekarzem, aczkolwiek wielkim pasjonatem medycyny i podejrzewam przymieszkowe rogowacenie skóry. Stosując metodę prób i błędów przeszliśmy już przez smarowanie nóg i rąk maścią z witaminą A (bez efektu), teraz stosujemy na te obszary olej kokosowy (również efekt zerowy lub minimalny). Z twarzą nie ryzykowałam i smaruję ją synkowi 2 x dziennie kremem Latopic (praktycznie od urodzenia). Mąż w okresie dojrzewania miał zdiagnozowane keratosis pilaris, a wiem, że dolegliwość ta bywa dziedziczna. Moje pytanie brzmi: czy mogłaby Pani Doktor polecić nam krem/maść, które moglibyśmy jeszcze wypróbować zanim udamy się na wizytę? Coś, co bywa pomocne przy takich dolegliwościach. Oczywiście, jeśli uzna Pani za stosowne obejrzeć syna, to pojawimy się u Pani jak najszybciej i w pełni zrozumiem, że nie udzieli mi Pani odpowiedzi drogą elektroniczną.
Ma Pani dużą intuicję medyczną,też jestem pod wrażeniem.Tak,z Pani opisu wynika ,że mamy do czynienia z rogowaceniem okołomieszkowym.Najlepiej działa maść z mocznikiem robiona 3-5 % . Dieta też ma trochę zmaczenia- ograniczenie kakao,czekolady. Poza tym jest to wyłącznie pewien defekt kosmetyczny ,na zdrowie nie ma negatywnego wpływu. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.