Czy to na 100% sarkoidoza?

1 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze! Miesiąc temu z podejrzeniem chłoniaka trafiłam do szpitala ,potem skierowano mnie na odział torakochirurgiczny do Zabrza gdzie pobrano biopsje .teraz dostałam wynik i muszę poszukać pulmonologa oto treść jego wyniku ; Komórek podejrzanych nie znaleziono.Rozmaz 1 zawiera komórki nabłonka oskrzelowego ,strzępki włóknistego węzła chłonnego z obecnością nabłonkowatych histiocytów oraz limfocyty. Komórek podejrzanych nie znaleziono .Rozmazy 4 zawierają składniki komórkowe odczynowego węzła chłonnego,strzępki zwłókniałego węzła chłonnego z obecnością nabłonkowatych histiocytów,struktury kuliste,płaciki/strzępki z nabłonkowatych.Taki obraz cytologiczny przy zgodności danych klinicznych może odpowiadać sarkoidozie. Dodam tylko że materiał pobrany w rozpoznaniu zawierał drobne strzępki martwiczo zmienionego węzła chłonnego .Moje pytanie jest takie do Pana Panie Doktorze czy tzn że jest to na 100%sarkoidoza czy trzeba jeszcze jakiś badań by to potwierdzić .Moje objawy to miesiąc temu spuchły mi nogi od kostki do palców stóp ,zaczęły być czerwone i sine ,miałem temperaturę zrobiłam się ospała i dodatkowo zaczęła puchnąć lewa ręka po tomografii klatki piersiowej i rtg wyszło że mam powiększone węzły chłonne śródpiersia w szpitalu po podaniu długotrwałym zinnat ,levoxa,ceftriakson ,lakcid,clexane,plynoterapi objawy trochę ustąpiły ale stopy przy chodzeniu nadal puchną i pozostały brzydkie ,wcześniej leczyli mnie na zakrzepicę ,dnę moczanową a następnie z podejrzeniem chłoniaka skierowali do szpitala.Co dalej robić diagnozować jeszcze w jakiś sposób czy wystarczy by na 100% określić sarkoidozę .Pozdrawiam Ania
Witam.
Z Pani opisu wykonane badania wskazują na sarkoidozę.
Chcąc potwierdzić chciałbym zobaczyć tomografię oraz resztę badań.
Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam.
Arek Brodowski.