Czy to normalna sytuacja, że nie mogę poradzic sobie z tym, że żoną chodzi do ginekologa faceta. Jes

3 odpowiedzi
Czy to normalna sytuacja, że nie mogę poradzic sobie z tym, że żoną chodzi do ginekologa faceta. Jesteśmy z żoną po ślubie 5 lat, mamy dziecko, nawet byłem przy porodzie. Wcześniej jak żona chodziła na badania ginekologiczne to nie miałem z tym problemy. Zdaję sobie sprawę, że ginekolog to tak jak inny lekarz i takie wizyty są niezbędne. Niestety, sytuacja zmieniła się jakiś czas temu. Podczas jednego z ostatnich badań zauważyłem jakby zadowolenie na twarzy żony. Nie wiem, czy to faktycznie było zadowolenie czy sobie wmawiam, Od tej pory nie daje mi to spokoju i dużo o tym myślę. Po tej wizycie, żona powiedział , że musi za ok 2 tygodnie ponownie przyjść i mieść zrobione USG. Zaproponowałem, że chętnie pójdę z nią na tą wizytę. Powiedziała, że absolutnie nie ma takiej potrzeby i że sama pójdzie. Po tej wizycie, również zauważyłem zadowolenie i jakby lepszy humor żony. Zapytałem co się dzieje i czy aż tak było fajnie na tym badaniu, że jest tak zadowolona. To się zdenerwowała i powiedziała, że to nic przyjemnego takie badanie i przez całą drogę powrotną się nie odzywała. Teraz to już sam nie wiem i niestety ale to ciągle nie daje mi spokoju. Jak tylko zaczynam poruszać ten temat to zaczynają się kłótnie. Ostatnio czytałem artykuły o dziwnych sytuacjach podczas wizyt u ginekologa i zacząłem się zastanawiać czy coś nie jest na rzeczy, że nagle żona z takich wizyt wychodzi zadowolona i z uśmiechem idzie na kolejne. Nie wiem czy długo to jeszcze wytrzymam i ak to przełoży się na nasze relację. Z kim ten problem poruszyć.
Twoje zaniepokojenie jest zrozumiałe, zwłaszcza że dotyczy to delikatnej sfery zdrowia i intymności Twojej żony. Ważne jest, aby podejść do sytuacji w sposób zrównoważony i przemyślany. Spróbuj porozmawiać z żoną w spokojny i otwarty sposób. Możesz zacząć od stwierdzeń typu: "Czuję się niepewnie, kiedy zauważam, że jesteś zadowolona po wizytach u ginekologa. Czy moglibyśmy o tym porozmawiać?" Staraj się nie wyciągać pochopnych wniosków bez solidnych dowodów. Twoje obawy mogą wynikać z wewnętrznych lęków lub niepewności, a niekoniecznie z rzeczywistych zdarzeń. Jest całkowicie normalne, że Twoja żona może czuć się lepiej po wizycie, zwłaszcza jeśli otrzymała dobre wiadomości dotyczące swojego zdrowia. Rozważ rozmowę z psychologiem lub terapeutą. Może to pomóc zarówno Tobie, jak i Twojej żonie w lepszym zrozumieniu waszych emocji i obaw. Ostatecznie kluczem jest komunikacja i wzajemne zrozumienie.

Dzień dobry. Warto przyjrzeć się w czym leży źródło Pańskich obaw i lęków, o czym te emocje Panu mówią w kontekście relacji z partnerką. W razie potrzeby polecam udać się na spotkanie do specjalisty a także zachęcam do rozmowy z małżonką oraz podzielenia się swoimi emocjami i spostrzeżeniami. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry w pierwszej kolejności porozmawiałabym z żoną o swoich spostrzeżeniach komunikacja w relacji to podstawa.