Czy to normalne? Dzień dobry. Chciałam zgłosić się o pomoc… Jestem nastolatką nie żyje w normaln

3 odpowiedzi
Czy to normalne?

Dzień dobry. Chciałam zgłosić się o pomoc… Jestem nastolatką nie żyje w normalnej rodzinie. Moi rodzice regularnie stosowali przemoc wobec mnie i mojego brata dopóki moja mama nie zaszła w kolejna ciąże, bo od tego momentu nasze „wychowanie” nie było już dla rodziców tak ważne. Mam dużo przeżyć za sobą ale teraz chciałabym się skupić na tym co trwa… Mianowicie od pewnego czasu mój ojciec podejrzliwie się mną interesuje. Sprawdza mnie na każdym kroku, nie pozwala mi się ubierać tak jak chce (np. topy, bluzki na ramkach, krótkie spodenki lub obcisłe ubrania) gdy zobaczy, że jestem ubrana w coś co mu sie nie podoba jestem zwyzywana i od razu musze się przebrać, rozumiem „opieka rodzicielska” itd ale jestem w takim wieku, że chyba mogłabym sama sobie wybierać ubrania? a naprawdę są one stosowne i nie odkrywam czegoś czego nie powinnam… Następną rzeczą jest to, iż mój ojciec dziwie się zachowuje wobec mnie najpierw jest miły po czym za jakiś głupi błąd ktory popełnię wyzywa mnie od najgorszych, ma brak szacunku do drugiej osoby, jest agresywny i nie raz mnie uderzył… miał wystawiona niebieska karte bo ponoc bił moją mamę (prawde mowiac nie zdziwiłabym sie gdyby to była prawda) dla niego kobieta powinna usługiwać mężczyźnie i traktuje mnie bardzo przedmiotowo, do mojej mamy po tym wszystkim ma szacunek obdarowuje ją drogimi prezentami słodzi jej wyglądają na szczęśliwe małżeństwo, a mna pomiata jakbym była służąca… Kolejna rzeczą jest to, że pyta sie o moje miesiączki… gdy zrobił to pierwszy raz byłam w szoku i zaczelam sie czuc przy nim bardzo nie komfortowo, patrzy się na moje ciało (krągłości) rzucając tekstami, ze mam „d*pe na wierzchu” albo że „świece cy***mi”, nie raz klepnął mnie w tyłek… dotykał mnie niby dla zartu tak to ponoc wyglądało z innego punku widzenia (nie było to takie dotykanie w miejsca intymne lecz po ramionach szyi głowie rekach..) nie chciałam tego i mowilam ze mam mnie zostawic ale bez skutku. Jeszcze jedna rzeczą jest to, że najpierw mnie poniża a pozniej sypie tekstami „kochasz tatusia swojego” itd, pozniej jeszcze łapał mnie za rece mimo ze ciagle je zabierałam… przytulał mnie na sile mimo ze tyle razy sie odpychałam… wydaje mi sie, ze histeryzuje ale nie moge patrzec na tego człowieka… boje sie ze cos mi zrobi… gdy widze gdzies w domu jego rzeczy niedobrze mi… czy moge cos zrobic? ja sie nie czuje tu bezpiecznie… Bylismy na wakacjach ciagle patrzyl mi sie krzywo na pośladki… ja sie czuje z tym zle… bardzo zle… nie chciałam zeby mnie dotykał… mowilam zeby mnie nie dotykał.. nie rozumiał słowa „Nie”
Bardzi Ci współczuję. To co robi ojciec wobec Ciebie to molestowanie seksualne. On nie ma prawa tego robić. Na ten moment w Ośrodku Interwencji Kryzysowej dowiesz się co można w tej sytuacji zrobić. Teraz są wakacje, ale w roku szkolnym może udaj się do psychologa szkolnego.
Możesz jeszcze skorzystać z pomocy telfonicznej. niebieska linia, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Niestety w ramach odpowiedzi portal nie daje mi możliwości podania numeru tel., email czy strony.

Dzień dobry. Również uważam, że to co robi Twój ojciec to molestowanie. Czy mówiłaś o tym mamie? Jeśli, to nie pomoże porozmawiaj z psychologiem szkolnym, bądź zadzwoń na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży( numer znajdziesz w Google). Bez względu na to jak się ubierasz, nikt nie ma prawa Cię dotykać, nawet Twój ojciec.
Dzień dobry. Również uważam, że powinnaś jak najszybciej skorzystać z pomocy "Niebieskiej linii", infolinia jest czynna całą dobę.