Czy to opatrunek czy zatrucie zęba? Wczoraj byłam u stomatologa, gdyż jakiś czas temu ukruszyło m

2 odpowiedzi
Czy to opatrunek czy zatrucie zęba?

Wczoraj byłam u stomatologa, gdyż jakiś czas temu ukruszyło mi się szkliwo. Nie mogłam udać się na wizytę od razu z powodu krwiaka na wardze.

Pani stomatolog stwierdziła, że ząb jest martwy. Powiedziała, że ząb klasyfikuje się do leczenia kanałowego lub usunięcia, ale że ona tego się nie podejmie, ale zabezpieczy ząb. Na koniec stwierdziła, żebym poszukała innego stomatologa, który się tym zajmie.

Po powrocie do domu spostrzegłam, że to zabezpieczenie jest koloru białego i ma bardzo nieprzyjemny, taki gorzkawy posmak. Co chwila z buzi wyciągam jakieś drobinki tej substancji i wręcz mam wrażenie, że niezbyt dokładnie jest założone.

Co to jest? Próbowałam szukać w internecie, ale równie dobrze może to być opatrunek lecznicy, zwykły opatrunek lub (pisząc kolokwialnie) trutka.
Jakie są różnice pomiędzy opatrunkiem a zatruciem.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.
Jeśli ząb jest martwy to nie zakładamy opatrunku leczniczego, a jedynie wypełnienie tymczasowe, czasem stosuje się do komory zęba (pod opatrunkiem) lek, który ma dać czas pacjentowi na podjęcie właściwego w tej sytuacji leczenia. Należy jak najszybciej zglosić się do lekarza zajmującego się leczeniem kanałowym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najlepiej z tym pytaniem zwrócić się do lekarza który wykonał zabieg, ta informacja jest z pewnością w karcie pacjenta, do której pacjent ma dostęp. Opatrunek tymczasowy w zębie przeznaczonym do leczenia kanałowego może zawierać leki o gorzkim smaku i nie sposób stwierdzić co zostało założone do zęba. Wie to tylko lekarz który wykonał zabieg.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.